Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2015.11.11 / Atnaujinta 2015.11.11 16:43
  Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Lietuva laimėjo atranką ir įgyvendins trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijoje „Tolesnė parama efektyviai prevencijai ir kovai su sukčiavimu bei pažeidimais įsisavinant ES fondų lėšas“.

  Lietuvos centrinės projektų valdymo agentūros, Finansų ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ekspertai padės stiprinti ES finansinių interesų apsaugą Makedonijoje: skatins efektyvų nacionalinių institucijų bendradarbiavimą su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), padės parengti kovos su sukčiavimu įsisavinant ES fondų lėšas strategiją, tobulinti susijusią teisinę bazę bei stiprinti institucinius gebėjimus. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria ketvirtį milijono eurų.

  ES Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių į ES kandidatuojančioms šalims įgyvendinti eurointegracines reformas ir efektyviai prisitaikyti prie ES standartų. Tokių projektų metu sukaupta darbo patirtimi dalijasi analogiškos skirtingų valstybių institucijos.

  Lietuva ES Dvynių programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 58 Dvynių projektų atrankas už beveik 47 milijonus eurų. 2015 metais jau laimėta dešimtyje atrankų už apie 7,5 mln. eurų. Dalyvaujant Lietuvos institucijoms šiemet bus įgyvendinti penki projektai Kroatijoje, du Ukrainoje, po vieną Turkijoje, Gruzijoje bei Makedonijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  twinning.png

  Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

  Daugiašaliai santykiai »
  1122jordanija.jpg

  Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

  Atstovybių naujienos »
  20171020_121015.JPG

  Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

  Atstovybių naujienos »

  Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Naujienlaiškio prenumerata