Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

Sukurta 2015.11.11 / Atnaujinta 2015.11.11 16:43
  Lietuva įgyvendins ES Dvynių projektą Makedonijoje

  Lietuva laimėjo atranką ir įgyvendins trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių programos projektą Makedonijoje „Tolesnė parama efektyviai prevencijai ir kovai su sukčiavimu bei pažeidimais įsisavinant ES fondų lėšas“.

  Lietuvos centrinės projektų valdymo agentūros, Finansų ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ekspertai padės stiprinti ES finansinių interesų apsaugą Makedonijoje: skatins efektyvų nacionalinių institucijų bendradarbiavimą su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), padės parengti kovos su sukčiavimu įsisavinant ES fondų lėšas strategiją, tobulinti susijusią teisinę bazę bei stiprinti institucinius gebėjimus. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria ketvirtį milijono eurų.

  ES Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių į ES kandidatuojančioms šalims įgyvendinti eurointegracines reformas ir efektyviai prisitaikyti prie ES standartų. Tokių projektų metu sukaupta darbo patirtimi dalijasi analogiškos skirtingų valstybių institucijos.

  Lietuva ES Dvynių programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 58 Dvynių projektų atrankas už beveik 47 milijonus eurų. 2015 metais jau laimėta dešimtyje atrankų už apie 7,5 mln. eurų. Dalyvaujant Lietuvos institucijoms šiemet bus įgyvendinti penki projektai Kroatijoje, du Ukrainoje, po vieną Turkijoje, Gruzijoje bei Makedonijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »