Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva įgyvendins dar vieną ES Dvynių projektą Kroatijoje

Sukurta 2015.09.07 / Atnaujinta 2015.09.07 16:26

Lietuva, kaip vyresnioji partnerė, kartu su Slovėnija Kroatijoje įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Nacionalinės vėžio kontrolės programos įgyvendinimo kokybės gerinimas“. Tai rugsėjo 4 dieną pranešė Kroatijos centrinė finansų ir kontraktų agentūra.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio vėžio instituto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ekspertų komanda kartu su jaunesniaisiais partneriais iš Slovėnijos padės Kroatijai efektyviau taikyti vėžio patikros programas sveikatos apsaugos sistemoje siekiant mažinti šalies gyventojų sergamumą ir mirtingumą. Šio projekto sklandų įgyvendinimą užtikrins Lietuvos centrinė projektų valdymo agentūra, kuri Kroatijoje jau yra administravusi vienuolika ES Dvynių programos projektų. Metų trukmės projektui įgyvendinti Europos Komisija skiria apie 640 000 eurų.

Šis projektas – tai jau dvyliktas Lietuvos institucijų įgyvendinamas Dvynių projektas Kroatijoje. Lietuviai Kroatijos institucijose dalijosi patirtimi ES Sanglaudos fondų valdymo, viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo,  ES fondų apsaugos nuo grobstymo,  nemokamos teisinės pagalbos, rinkiminių kampanijų priežiūros, ES reikalų koordinavimo, Šengeno informacinės sistemos, teisėjų akademijos mokymų klausimais. 2015 m. Lietuva Kroatijoje vykdo tris projektus: ES struktūrinių fondų ir valstybės pagalbos, mokesčių administravimo informacinės sistemos bei Užsienio ir Europos reikalų ministerijos gebėjimų stiprinimo srityse.

Lietuva, kaip donorė, ES Dvynių programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 56 Dvynių projektų atrankas už daugiau nei 46 milijonų eurų, iš jų aštuonios atrankos laimėtos 2015 metais: keturios Kroatijoje, dvi Ukrainoje ir po vieną Gruzijoje bei Turkijoje.

ES Dvynių programa – vienas iš ES finansuojamų instrumentų, padedančių šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES. Tokių projektų metu institucijos iš skirtingų valstybių dirba kartu tam, kad jauna ES šalis perimtų iš Sąjungos senbuvės sukauptą darbo patirtį.

Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
twinning.png

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos aukščiausiasis teismas, Lietuvos Respublikos prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su Lenkijos Respublikos finansų ministerija ir Brėmeno viešojo administravimo universitetu (Vokietija) įgyvendins Europos Sąjungos Dvynių projektą „Stiprinti prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemą“ Moldovos Respublikoje.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Gegužės 8 dieną, minint Rytų partnerystės politikos 9-ųjų metinių sukaktį, Užsienio reikalų ministerijoje surengtas Tarpinstitucinės darbo grupės Rytų partnerystės politikos įgyvendinimui koordinuoti skirtas posėdis. Jo metu aptartos Lietuvos institucijų bendradarbiavimo galimybės su Rytų partnerystės šalimis įgyvendinant darbotvarkę „20 siekinių 2020 metams“ ir kitus Briuselio viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 13 dieną ES delegacija Serbijoje pranešė, kad Lietuva laimėjo atranką trumpalaikiam Dvynių projektui Serbijoje „Gebėjimų įgyvendinti nacionalinę kriminalinės žvalgybos sistemą stiprinimas (NCIS)“ . Projektą, bendradarbiaudami su kolegomis iš Serbijos Vidaus reikalų ministerijos, įgyvendins Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Centrine projektų valdymo agentūra.

Daugiašaliai santykiai »
1122jordanija.jpg

Jordanijoje pradedamas naujo Europos Sąjungos Dvynių projekto „Jordanijos Viešojo saugumo direktorato / Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimas. Tai pirmasis Lietuvos vadovaujamas projektas šioje šalyje, kuri kartu su partneriais iš Suomijos viešojo administravimo instituto (HAUS) įgyvendina Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Centrinė projekto valdymo agentūra.

Atstovybių naujienos »
20171020_121015.JPG

Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centras Kroatijoje pradėjo įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių programos projektą „Kroatijos vidaus reikalų ministerijos gebėjimų organizuoti automatinį apsikeitimą DNR ir daktiloskopiniais duomenimis stiprinimas“.

Atstovybių naujienos »

Rugsėjo 27 dieną Europos Sąjungos delegacijos Baltarusijoje pranešė, kad Vokietijos, Lietuvos ir Lenkijos konsorciumo pateiktas ES Dvynių programos projekto „Baltarusijos nacionalinio banko stiprinimas“ pasiūlymas laimėjo atranką. Projekto tikslas – sustiprinti Baltarusijos nacionalinio banko gebėjimus efektyviai vykdyti pagrindines funkcijas, susijusias su pinigų politika, finansiniu stabilumu ir efektyviomis, patikimomis bei saugiomis mokėjimų sistemomis, apgalvotai valdant su šiomis operacijomis susijusias finansines rizikas.

Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

Naujienlaiškio prenumerata