Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: už mirtis Sirijoje atsakingi ir tie, kas vetavo Saugumo Tarybos sprendimus

Sukurta 2015.10.01 / Atnaujinta 2015.10.01 09:27
   L. Linkevičius: už mirtis Sirijoje atsakingi ir tie, kas vetavo Saugumo Tarybos sprendimus
   L. Linkevičius: už mirtis Sirijoje atsakingi ir tie, kas vetavo Saugumo Tarybos sprendimus

   Tęsdamas vizitą Niujorke, rugsėjo 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos debatuose dėl konfliktų Artimuosiuose Rytuose sprendimo ir kovos su terorizmo grėsmėmis. Ministras pabrėžė kovos su terorizmo priežastimis būtinybę ir atsakomybės už teroristinius nusikaltimus siekį.

   „Kovai su terorizmu Jungtinių Tautų Saugumo Taryba yra sukūrusi teisinę bazę, įskaitant Lietuvos pirmininkavimo metu priimtą Saugumo Tarybos pirmininko pareiškimą dėl užsienio teroristų kovotojų. Norėdami įveikti teroristus, privalome išnaudoti visas priemones ir padaryti galą teroristų nebaudžiamumui“, – sakė L. Linkevičius.

   Atkreipdamas dėmesį į Sirijos krizę, ministras pabrėžė, kad JT Saugumo Taryba nesugebėjo tinkamai ir laiku sureaguoti į Sirijos krizę. Keturios rezoliucijos dėl Sirijos buvo vetuotos. Toks veto panaudojimas, anot ministro, gynė ne civilių aukų, o Sirijos režimo interesus. Tie, kurie vetavo atitinkamas rezoliucijas, drauge su Sirijos valdžia atsako už civilių gyventojų tragediją ir pabėgėlių srautus.   

   L. Linkevičius išreiškė viltį, kad JT Saugumo Taryba parems Europos Sąjungos pastangas kovojant su nelegalios migracijos Viduržemio jūroje organizatoriais ir vykdytojais bei pritars Europos šalių pateiktam Saugumo Tarybos rezoliucijos projektui dėl migracijos.

   „Neturime pamiršti ir pabėgėlių iš Ukrainos. Dėl Rusijos agresijos prieš šią šalį ir Krymo aneksijos daugiau kaip 5 milijonai Ukrainos gyventojų yra priklausomi nuo humanitarinės pagalbos“, – kalbėjo L. Linkevičius. Jis pabrėžė, kad Rusijos palaikomų separatistų sprendimas išvaryti humanitarines agentūras iš jų valdomų teritorijų yra nusikalstamas ir dar labiau pablogins vietos gyventojų sąlygas.

   JT Saugumo Tarybos debatus dėl konfliktų Artimuosiuose Rytuose sprendimo ir kovos su terorizmo grėsmėmis organizavo rugsėjo mėnesį Saugumo Tarybai pirmininkaujanti Rusija. Renginyje pasisakė JT Generalinis Sekretorius Ban Ki Moonas ir daugiau kaip 70-ies valstybių aukšto lygio atstovai.

    

   Nuotraukose:

   1. L. Linkevičiaus pasisakymas. UN Photo/Evan Schneider.

   2. L. Linkevičius su JT Generaliniu Sekretoriumi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »