Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius aptarė padėtį Venesueloje

Sukurta 2020.10.20 / Atnaujinta 2020.10.20 16:37

Spalio 20 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Venesuelos laikinosios vyriausybės komisaras užsienio reikalams Julio Borgesas aptarė politinę situaciją Venesueloje, ruošiantis rinkimams į Nacionalinę Asamblėją.

„Tai, kas vyksta Venesueloje, galima sugretinti su įvykiais Baltarusijoje. Du diktatoriai, pažeidę demokratinių rinkimų principus ir  nepaisydami tautos nuomonės, siekia išlaikyti savo režimą. Jų nepripažįsta demokratinė tarptautinė visuomenė, tačiau remia kariuomenė ir sukarintų struktūrų atstovai, naudojantys smurtą prieš savo piliečius. Abejose šalyse  grubiai pažeidinėjamos  žmogaus teisės. Naujausioje Jungtinių Tautų žmogaus teisių ekspertų ataskaitoje, Nicolas Maduro ir jo vyriausybės pareigūnai yra įvardijami kaip sistemingo žmogaus teisių pažeidinėjimo, kankinimų, žmonių grobimo ir neteisėto įkalinimo bei žudymo iniciatoriai“, - sakė L. Linkevičius.

Venesuela jau eilę metų yra valdoma režimo, kuriam vadovauja sufalsifikuotų rinkimų keliu prezidentu tapęs N. Maduro.  Lietuva, kaip ir didžioji dalis demokratinių valstybių,  nepripažįsta N. Maduro teisėtu prezidentu ir yra išreiškusi paramą laikinajam šalies prezidentui Juanui Guaido.

Virtualaus susitikimo metu taip pat kalbėta apie tarptautinę koordinuotą pagalbą politinei krizei Venesueloje spręsti, Baltijos šalių paramą šalies laikinajai vyriausybei, humanitarinę ir žmogaus teisių padėtį šalyje.

Turtingos ir anksčiau klestėjusios šalies gyventojai dėl režimo vykdomų represijų, ekonominės suirutės ir skurdo priversti masiškai emigruoti. 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
20210129_141825.jpg

Sausio 29-osios naktį, iš Venesuelos į Vilnių atskrido 13 Lietuvos piliečių, lietuvių kilmės asmenų bei jų šeimos narių. Tai jau ketvirtas perkėlimas, kurį, įgyvendindama Lietuvos Respublikos asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymą, suorganizavo Lietuvos ambasada Ispanijoje. Šiuo metu į Lietuvą iš Venesuelos iš viso perkelti 26 asmenys.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Naujienos »

Spalio 21 dieną Vyriausybė nutarė prašymų dėl lietuvių kilmės asmenų perkėlimo iš Venesuelos pateikimą pratęsti dar metams – iki 2021 spalio 1 dienos. Pratęsti terminą prašė Užsienio reikalų ministerija, reaguodama į Venesuelos lietuvių bendruomenės prašymus.

Dvišaliai santykiai »

Spalio 4 dieną iš Karakaso (Venesuela) į Vilnių grįžta dar viena Lietuvos pilietė, turinti perkeliamojo asmens statusą.

Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »

Rugsėjo 15 dieną skrydžiu Karakasas-Madridas-Frankfurtas-Vilnius į Lietuvą grįžta dar 3 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Rugpjūčio 21 dieną į Lietuvą iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 perkeliamų asmenų statusą turintys asmenys.

Užsienio lietuviai »
2020-08-20_perkeliamieji asmenys (1).jpg

Rugpjūčio 21 dieną, įgyvendinant asmenų perkėlimo į Lietuvą įstatymą, iš Venesuelos grįžo pirmieji 9 Lietuvos piliečiai, jų sutuoktiniai bei asmenys, turintys teisę į Lietuvos pilietybę. Perkėlimas vykdomas vadovaujantis 2019 metų birželio 1 dieną įsigaliojusiu asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymu, Vyriausybei pritarus šiame įstatyme nustatyto asmenų perkėlimo proceso pradžiai ir finansavimui. 

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai Urmas Reinsalu, Edgaras Rinkevičius ir Linas Linkevičius sveikina pereinamojo laikotarpio įtraukios vyriausybės, kuri vestų šalį link laisvų ir sąžiningų prezidento rinkimų, formavimo procesą Venesueloje.

Daugiašaliai santykiai »