Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kroatijoje laimėta septinta ES Dvynių programos atranka

Sukurta 2014.06.23 / Atnaujinta 2014.06.23 14:54
  Kroatijoje laimėta septinta ES Dvynių programos atranka

  Lietuvos policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos generalinė prokuratūra ir Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) įgyvendins trumpalaikį Europos Sąjungos Dvynių projektą Kroatijoje. Tai birželio 17 dieną pranešė Kroatijos centrinė finansų ir kontraktų agentūra.

  Lietuva pasirinkta įvertinus keturių šalių pasiūlymus. Lietuvos institucijos šešis mėnesius bendradarbiaus su Kroatijos vidaus reikalų ministerija ir susijusiomis institucijomis joms rengiantis įgyvendinti ir naudoti Šengeno informacinę sistemą SIRENE ir Europos arešto orderį. Lietuvos ekspertai Kroatijos kolegoms organizuos mokymus, rengs pažintinius vizitus į Lietuvos ir Latvijos institucijas, teiks rekomendacijas, kaip sustiprinti Kroatijos gebėjimus naudotis Šengeno informacine sistema SIS/SIRENE ir Europos arešto orderiu. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria beveik 190 tūkstančių eurų.

  Lietuvos institucijų bendradarbiavimas per ES Dvynių programą su Kroatija yra intensyviausias – tai jau septintas lietuviškas Dvynių projektas šioje šalyje. Kroatai pasitiki mūsų ekspertų žiniomis bei administravimo gebėjimais ir net iš daugelio valstybių pateiktų projektinių pasiūlymų renkasi bendradarbiavimą su Lietuva. Šios partnerystės tęstinumą užtikrina CPVA, administruojanti visus laimėtus projektus.

  2010–2013 metais įgyvendintas pirmasis lietuviškas Dvynių projektas Kroatijoje: Lietuvos finansų ministerijos ir CPVA bei Vengrijos ekspertai su kroatais dalijosi efektyvaus ES Sanglaudos fondų valdymo patirtimi. Šį projektą Europos Komisija išrinko geriausiu 2013 metais. 2011 m. Lietuvos teisingumo ministerija ir CPVA atrinktos vykdyti projektą nemokamos teisinės pagalbos sistemai įkurti, 2012 m. įgyvendinti du trumpalaikiai Finansų ministerijos ir CPVA projektai. 2013 m. Lietuvai patikėti dar du trumpalaikiai projektai: Vyriausioji rinkimų komisija ir Specialiųjų tyrimų tarnyba su CPVA padeda kroatams užtikrinti politinės veiklos ir rinkiminių kampanijų finansavimo priežiūrą, o Užsienio reikalų ministerija su CPVA remia efektyvios ES reikalų koordinavimo sistemos Kroatijoje sukūrimą.

  Europos Komisijos finansuojama ES Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas. Lietuva, kaip donorė, šioje programoje paramą teikia nuo 2004 m. ir yra laimėjusi 43 Dvynių projektų atrankas už beveik 35,4 milijono eurų. 2013 metais Lietuvos institucijos vienos ir su partneriais atrinktos įgyvendinti 9 projektus už beveik 7 milijonus eurų.  Šiais metais jau laimėtos trys atrankos, pirmosios dvi – Ukrainoje ir Egipte. Lietuvos įdirbis Dvynių programoje lenkia daugelio naujųjų ES šalių narių pasiekimus ir rodiklius, o Lietuvos institucijų patikimumas, patirtis ir ekspertizė vis labiau vertinama šalyse, gaunančiose naudą, bei tarp partnerių.

  Lietuvos dalyvavimą ES Dvynių programoje koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija skatina šalies institucijas dar aktyviau įsitraukti į šios programos įgyvendinimą ir naudotis jos teikiamomis bendradarbiavimo bei apsikeitimo patirtimi galimybėmis.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »