Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinėje Karalystėje vyko Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas

Sukurta 2021.06.28 / Atnaujinta 2021.06.28 15:22
  Jungtinėje Karalystėje vyko Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas

  Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

  Atsižvelgiant į situaciją dėl COVID-19 pandemijos, renginys antrus metus iš eilės vyko nuotoliniu būdu, o konkurso dalyvių pasirodymai buvo transliuojami internete.

  „Nors esame priversti šią šventę organizuoti nuotoliniu būdu, tikiuosi, kad tai nedarys įtakos puikiems pasirodymas, šios puikios iniciatyvos ir talentų atsiskleidimui”,- savo sveikinimo kalboje sakė Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus.

  Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas rengiamas jau 16 metų iš eilės. Šio projekto iniciatorė ir vadovė yra Londone įsikūrusio edukacinio centro „Lighthouse“ vadovė Nijolė Jankauskienė. Konkursą remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija iš tikslinių lėšų, skirtų „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimui, ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

  Konkurso tikslas – skatinti gerbti ir puoselėti lietuvių kalbą, motyvuoti vaikus bei paauglius kūrybinei veiklai, suteikti galimybę vaikams bei paaugliams atskleisti talentus, skatinti bendruomeniškumą. Tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse kiekvienais metais dalyvauja lietuvių kilmės vaikai ir paaugliai iš įvairių pasaulio šalių.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_4512.jpg

  Rugpjūčio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės (JK) Bendruomenių rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininku Tomu Tugendhatu. Susitikimo metu buvo aptarta situacija Afganistane, santykiai su Kinija ir nelegalios migracijos klausimas.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  4.jpg

  Birželio 28 dieną Romoje (Italija) vykstančio Globalios koalicijos kovai prieš Daesh/ISIS šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo paraštėse ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinės Karalystės kolega, užsienio reikalų sekretoriumi Dominicu Raabu.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
  1.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

  Atstovybių naujienos »
  4.jpg

  Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  Pasų centro atidarymas Mančesteryje - 2.jpg

  Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų tiekėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga.

  Konsulinės naujienos »
  UK.jpg

  Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

  Atstovybių naujienos »