Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

JT Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita

Sukurta 2016.11.03 / Atnaujinta 2016.11.03 09:11
  JT Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita

  Lapkričio 2 dieną Ženevoje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje 2012–2016 metais.

  Svarstyme dalyvavo ir žmogaus teisių padėtį Lietuvoje pristatė teisingumo viceministro Pauliaus Griciūno vadovaujama Vyriausybės delegacija, sudaryta iš Teisingumo, Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, Generalinės prokuratūros ir Tautinių mažumų departamento atstovų. Svarstyme taip pat dalyvavo Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

  Įžanginėje kalboje teisingumo viceministras paminėjo, kad Lietuvos žmogaus teisių situacijos peržiūra sutampa su ypatingu įvykiu – šiais metais sukanka 25 metai, kai nepriklausoma Lietuvos Respublika tapo Jungtinių Tautų nare. Akcentuota, kad Lietuva nuėjo ilgą kelią, prisijungdama prie svarbiausių žmogaus teises užtikrinančių tarptautinių dokumentų, aktyviai bendradarbiaudama su tarptautiniais ir regioniniais žmogaus teisių stebėjimo mechanizmais bei perkeldama tarptautinių žmogaus teisių principų nuostatas į šalies nacionalinę teisę. Pristatant Lietuvos pasiekimus žmogaus teisių srityje 2012–2016 m., paminėti Lietuvos nuveikti darbai priimant ir aktyviai taikant priemones, skirtas kovai su neapykantos nusikaltimais, netolerancija ir diskriminacija, užtikrinant lygias galimybes, siekiant efektyvesnės vaikų teisių apsaugos ir dedant pamatus efektyviai pabėgėlių teisių apsaugai ir integracijai.

  Svarstymo metu Lietuvos delegacija sulaukė daugiau kaip 150 klausimų ir rekomendacijų dėl lyčių lygybės užtikrinimo, kovos su smurtu artimoje aplinkoje, romų teisių, vaikų teisių užtikrinimo, asmenų su negalia ir LGBT asmenų teisių apsaugos, sąlygų įkalinimo įstaigose gerinimo bei nacionalinės žmogaus teisių institucijos akreditacijos. Klausimus ir rekomendacijas Lietuvai pateikė daugiau kaip 60 valstybių.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 m. Jis laikomas viena sėkmingiausių JT Žmogaus teisių tarybos veiklos formų, užtikrinančių vienodą visų valstybių vertinimą. Jo metu siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo ir keliant klausimus apie besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus. Šalių visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir ji taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje JT Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m. spalio mėnesį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  LR Seimo nuotrauka2.jpg

  Birželio 3 dieną Seime pristatyta iniciatyva atnaujinti 1975-1985 metais vykusių akademiko, iškilaus žmogaus teisių gynėjo ir disidento Andrėjaus Sacharovo klausymų tradiciją. Šeštuosius tarptautinius Sacharovo klausymus nuspręsta surengti 2020 metų gegužės 20-21 dienomis.  Pagrindinė 2020-ųjų Tarptautinių Sacharovo klausymų tema – „Praėjus 45 metams – ar įmanoma atgaivinti Helsinkio dvasią?“.

  Ministerijos naujienos »
  skai.jpg

  Vasario 27 dieną Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė, ambasadorė Asta Skaisgirytė Ženevoje vykstančios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 40-osios sesijos aukšto lygio segmente patvirtino Lietuvos įsipareigojimus žmogaus teisėms ir išreiškė tvirtą paramą JT Vyriausiajai žmogaus teisių komisarei.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Foto_MM ataskaitos pristatymas.jpg

  Gruodžio 20 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės Tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl labai rimtų žmogaus teisių pažeidimų ir nebaudžiamumo Rusijos Federacijos Čečėnijos Respublikoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  IMG-20181210-WA0003.jpg

  Minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, gruodžio 10-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą organizuotas Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  1_MG_4335.jpg

  Lapkričio 30 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanojo nevyriausybinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovą Vytį Jurkonį.

  Ministerijos naujienos »
  Moterų konferencija.jpg

  Lapkričio 28 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo konferencijoje „Moterys, taika ir saugumas“, kurios tikslas – sustiprinti Lietuvos institucijų ir visuomeninių moterų organizacijų gebėjimus įgyvendinti globalią darbotvarkę ir pasiruošti antrojo nacionalinio veiksmų plano rengimui.

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata