Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JT Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita

Sukurta 2016.11.03 / Atnaujinta 2016.11.03 09:11
  JT Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita

  Lapkričio 2 dieną Ženevoje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos vykdomos visuotinės periodinės peržiūros metu pristatyta antroji Lietuvos ataskaita apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje 2012–2016 metais.

  Svarstyme dalyvavo ir žmogaus teisių padėtį Lietuvoje pristatė teisingumo viceministro Pauliaus Griciūno vadovaujama Vyriausybės delegacija, sudaryta iš Teisingumo, Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Vidaus reikalų ministerijų, Vyriausybės kanceliarijos, Generalinės prokuratūros ir Tautinių mažumų departamento atstovų. Svarstyme taip pat dalyvavo Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

  Įžanginėje kalboje teisingumo viceministras paminėjo, kad Lietuvos žmogaus teisių situacijos peržiūra sutampa su ypatingu įvykiu – šiais metais sukanka 25 metai, kai nepriklausoma Lietuvos Respublika tapo Jungtinių Tautų nare. Akcentuota, kad Lietuva nuėjo ilgą kelią, prisijungdama prie svarbiausių žmogaus teises užtikrinančių tarptautinių dokumentų, aktyviai bendradarbiaudama su tarptautiniais ir regioniniais žmogaus teisių stebėjimo mechanizmais bei perkeldama tarptautinių žmogaus teisių principų nuostatas į šalies nacionalinę teisę. Pristatant Lietuvos pasiekimus žmogaus teisių srityje 2012–2016 m., paminėti Lietuvos nuveikti darbai priimant ir aktyviai taikant priemones, skirtas kovai su neapykantos nusikaltimais, netolerancija ir diskriminacija, užtikrinant lygias galimybes, siekiant efektyvesnės vaikų teisių apsaugos ir dedant pamatus efektyviai pabėgėlių teisių apsaugai ir integracijai.

  Svarstymo metu Lietuvos delegacija sulaukė daugiau kaip 150 klausimų ir rekomendacijų dėl lyčių lygybės užtikrinimo, kovos su smurtu artimoje aplinkoje, romų teisių, vaikų teisių užtikrinimo, asmenų su negalia ir LGBT asmenų teisių apsaugos, sąlygų įkalinimo įstaigose gerinimo bei nacionalinės žmogaus teisių institucijos akreditacijos. Klausimus ir rekomendacijas Lietuvai pateikė daugiau kaip 60 valstybių.

  Visuotinė periodinė peržiūra yra žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 m. Jis laikomas viena sėkmingiausių JT Žmogaus teisių tarybos veiklos formų, užtikrinančių vienodą visų valstybių vertinimą. Jo metu siekiama įvertinti bendrą žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje, pateikiant rekomendacijas dėl žmogaus teisių užtikrinimo ir keliant klausimus apie besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus. Šalių visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir ji taikoma visoms be išimties JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje JT Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje pirmą kartą svarstyta 2011 m. spalio mėnesį.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministro pasisakymas.jpg

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_7339.JPEG

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

  Daugiašaliai santykiai »