Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

JT Saugumo Taryboje – nerimas dėl kritinės padėties Artimuosiuose Rytuose

Sukurta 2015.04.22 / Atnaujinta 2015.04.22 08:10
  JT Saugumo Taryboje – nerimas dėl kritinės padėties Artimuosiuose Rytuose

  Balandžio 21 dieną Jungtinių Tautų Saugumo Taryba aptarė padėtį Artimuosiuose Rytuose. Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė pažymėjo, kad padėtis regione šiuo metu yra kritinė – tęsiasi didžiausia visų laikų humanitarinė krizė, nuolat pažeidžiamos žmogaus teisės, plinta radikalaus ekstremizmo ir terorizmo grėsmė.

  Lietuvos atstovė išreiškė susirūpinimą radikaliojo ekstremizmo grupuočių išpuoliais prieš krikščionis ir kitas etnines ir religines bendruomenes. Vadinamoji ISIS, arba Daesh, vykdo barbariškus nusikaltimus žmoniškumui ir karo nusikaltimus, sistemingai naikina jų turtą, kuris yra svarbi Pasaulio paveldo dalis. Praėjusiais metais ISIS Mosule padegė 11 bažnyčių ir vienuolynų, sugriovė poetų, kultūros, istorinių asmenybių kapus, iškasė pranašo Jono kapą.

  Kalbėdama apie padėtį Sirijoje, Lietuvos ambasadorė pabrėžė, kad būtina ištirti informaciją, kad prieš civilius gyventojus vėl buvo panaudotos chloro dujos, užtikrinti kaltųjų atsakomybę, įskaitant ir per Tarptautinį Baudžiamąjį teismą.

  Ambasadorė R. Murmokaitė atkreipė posėdžio dalyvių dėmesį, kad vos prieš metus Jemenas laikytas sėkmės istorija, tačiau dabar šalį krečia konfliktas. Lietuvos atstovė išreiškė viltį, kad šį mėnesį priimta Saugumo Tarybos rezoliucija, padės stabilizuoti padėtį šalyje, paragino kuo skubiau atnaujinti JT tarpininkaujamas derybas dėl politinio Jemeną apėmusios krizės sprendimo.

  JT Saugumo Tarybos posėdyje kalbėjęs JT Generalinis Sekretorius Ban Ki-moon taip pat išreiškė susirūpinimą itin trapia saugumo situacija Artimųjų Rytų regione. Pasak jo, visos šalys turi rodyti pastangas užbaigti nesutarimus, siekti taikos regione.

  Nuortrauka – UN photo/Loey Felipe

  Susijusios naujienos Visos naujienos »