Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovas

Sukurta 2021.05.23 / Atnaujinta 2021.05.23 21:40

Gegužės 23 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Baltarusijos ambasados Vilniuje atstovas dėl Baltarusijos sostinėje Minske priversto nusileisti „Ryanair“ kompanijos keleivinio lėktuvo, kuris skrido iš Atėnų (Graikijos) į Vilnių. Lėktuvą lydėjo du Baltarusijos kariniai orlaiviai, kurie jį nukreipė į Minsko oro uostą.

Baltarusijos Respublikos atstovo pareikalauta nedelsiant paleisti visus keleivius ir įgulą, kurie laikomi Minsko oro uoste.

Šiuo lėktuvu skrido ir Baltarusijos žurnalistas Ramanas Pratasevičius, kurį Baltarusijos režimo pareigūnai sulaikė iš karto lėktuvui nusileidus Minske. R. Pratasevičius pastaruoju metu gyveno ir dirbo Lietuvoje.

Ryanair lėktuvas buvo prie pat savo kelionės tikslo - Vilniaus, tačiau buvo priverstas pakeisti kryptį Minsko link su 171 keleiviu, tarp kurių piliečiai iš 12 Europos Sąjungos (ES) šalių. Užsienio reikalų ministerija turi informacijos apie 149 skridusius asmenis, tarp jų buvo: 1 austras, 1 belgas, 1 bulgaras, 1 kiprietis, 3 vokiečiai, 1 ispanas, 9 prancūzai, 1 gruzinas, 11 graikų, 94 lietuviai, 2 latviai, 4 lenkai, 5 rumunai, 4 baltarusiai, 3 rusai, 2 sirai, 1 nigerietis.
 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_5154.jpg

Birželio 15 dieną vyko ministro Gabrieliaus Landsbergio ir Lietuvoje viešinčio Graikijos užsienio reikalų ministro Nikos Dendias susitikimas.

Dvišaliai santykiai »
chervyen.jpg

Birželio 14 dieną Lietuvos ir Lenkijos diplomatai pagerbė sovietinio režimo aukas Červenėje (Baltarusija), kur prieš 80 metų, 1941 metų birželį neteko gyvybių daugiau kaip du tūkstančiai lietuvių, lenkų, baltarusių, kitų tautybių nekaltų žmonių. Tūkstančiai politinių kalinių buvo pėsčiomis išvaryti iš Minsko kalėjimo link Červenės miestelio, kur buvo sušaudyti.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
DSC_5023.jpg

Birželio 14 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Prancūzijos Nacionalinės asamblėjos Užsienio reikalų komiteto nariais Frederiku Peti (Frédéric Petit) ir Žan-Mišeliu Kleman (Jean-Michel Clément).

Dvišaliai santykiai »

Aut. Alicia González

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, jog naujas ES sankcijų Baltarusijai paketas padidins V. Putinui kainą, siekiant išsaugoti A. Lukašenką.

Žiniasklaida apie URM, Ministro interviu » Lietuva pasaulio žiniasklaidoje »
M. ADOMENAS.jpg

Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

Dvišaliai santykiai »

Užsienio reikalų ministerija reiškia solidarumą su Lenkija, pareiškusia protestą dėl dabartinio Baltarusijos režimo sprendimo rugsėjo 17-ąją paskelbti Baltarusijos nacionaline švente, ir tvirtai pasisako prieš istorijos faktų iškraipymą.

 

Istorinė, kultūros diplomatija »