Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Humanitarinė situacija ES-Baltarusijos pasienyje aptarta su Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus draugijų federacijos atstovais

Sukurta 2021.12.02 / Atnaujinta 2021.12.02 10:07

Gruodžio 1 dieną Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Ženevoje Donatas Tamulaitis susitiko su Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (TRKF) generalinio sekretoriaus pavaduotoju nacionalinių draugijų vystymo ir operacijų klausimais Xavieru Castellanosu, su kuriuo aptarė humanitarinės pagalbos iššūkius Europos Sąjungos (ES) ir Baltarusijos pasienyje.

„Šiuo metu yra svarbu užtikrinti nevaržomą humanitarinę prieigą Baltarusijoje, siekiant padėti asmenims, į šią situaciją patekusiems dėl Baltarusijos režimo dirbtinai sukeltos krizės“, – sakė D. Tamulaitis.

Jis padėkojo už TRKF dėmesį situacijai ES-Baltarusijos pasienyje ir iki šiol suteiktą itin vertingą paramą Lietuvos nacionalinei Raudonojo Kryžiaus draugijai.

Lietuva remia Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus judėjimo pamatinius principus, kurie yra tvaraus ir nešališko humanitarinės pagalbos teikimo pagrindas, bei kasmet skiria lėšų judėjimo organizacijų humanitarinei veiklai.