Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Rumunijos ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2021.01.05 / Atnaujinta 2021.01.05 14:07

Sausio 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu Dinescu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, abi pusės sutarė toliau stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

Ministras padėkojo Rumunijai už svarų indėlį užtikrinant Lietuvos ir viso regiono saugumą, kvietė toliau stiprinti šalių bendradarbiavimą NATO.

G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuva ir Rumunija yra bendramintės daugeliu tarptautinės politikos ir saugumo klausimų bei išreiškė lūkesčius toliau bendradarbiauti Rytų partnerystės iniciatyvoje, palaikant iniciatyvos šalis jų euroatlantinės integracijos kelyje.

Ministras pasidžiaugė aktyvia Rumunijos ambasados veikla Lietuvoje ir išreiškė viltį, kad naujai suformuotos Lietuvos ir Rumunijos  vyriausybės glaudžiai bendradarbiaus.   

Rinkimai Rumunijoje vyko  gruodžio 6 dieną. Naujoji koalicinė trijų partijų Vyriausybė patvirtinta gruodžio 23 dieną.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
2.jpg

Balandžio 15 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas lankėsi Bukarešte, kur dalyvavo dvišalėse konsultacijose su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriais Danu Neculăescu, atsakingu už strateginius klausimus, ir Cornelijumi Feruță, atsakingu už globalius reikalus ir diplomatines strategijas.

Dvišaliai santykiai »

Atsižvelgdama į COVID-19 pandemijos sukeltus kelionių apribojimus ir siekdama užtikrinti konsulinių funkcijų atlikimo Lietuvos piliečiams prieinamumą, Lietuvos užsienio reikalų ministerija nusprendė pavesti Lietuvos atstovybėms Čekijoje, Kroatijoje, Moldovoje, Rumunijoje ir Vengrijoje konsulines funkcijas Lietuvos piliečiams atlikti pilna apimtimi.

Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
IMG-20210330-WA0085.jpg

Kovo 30 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė dalyvavo Rumunijos Senato pirmininkės Anca Dana Dragu organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje, skirtoje smurto artimoje aplinkoje, prekybos žmonėmis ir lyčių lygybės klausimams aptarti.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

Kovo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu George‘u Dinescu. Susitikimo metu aptartos dvišalių santykių perspektyvos, Covid-19 pandemijos abiejose šalyse ir Europos Sąjungos (ES) kaimynystėje situacija, bendradarbiavimo NATO bei ES Rytų partnerystės politikos klausimai.

Dvišaliai santykiai »
1.jpg

Kovo 16 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininke Rozalia – Ibolya Biro.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
IMG_20210222_145242_resized_20210222_033619133.jpg

Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

Atstovybių naujienos »