Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Nyderlandų kolega aptarė dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2021.01.08 / Atnaujinta 2021.01.08 18:51

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su Nyderlandų užsienio reikalų ministru Stefu Bloku telefonu aptarė svarbiausius dvišalio ir tarptautinio bendradarbiavimo klausimus.

Ministras padėkojo Nyderlandams už šalies indėlį stiprinant Lietuvos saugumą. „Mes labai vertiname Nyderlandų karių dalyvavimą NATO priešakinių pajėgų batalione, oro policijos misijose bei bendrose karinėse pratybose. Tai yra labai svarbi solidarumo išraiška“, - sakė ministras G. Landsbergis.

Ministrai sutarė, kad svarbu toliau remti demokratinius procesus Baltarusijoje ir dėti pastangas, kad atsakingi už represijas prieš taikius protestuotojus būtų patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Ministras G. Landsbergis pažymėjo, kad Lietuvos  interesas yra turėti laisvą ir demokratišką kaimyną.

Ministrai aptarė ir santykius su Rusija. „Kol Rusija nepakeis elgesio bei neįgyvendins savo tarptautinių įsipareigojimų, yra labai sunku kalbėti apie santykių pokyčius“, - sakė ministras G. Landsbergis.

Ministras akcentavo paramos Rytų Partnerystės šalims svarbą. Pokalbio metu taip pat aptarti veiksmai kovojant su COVID-19 (koronaviruso) pandemija, svarbiausi NATO darbotvarkės klausimai bei teisinės valstybės principo įgyvendinimas Europos Sąjungoje.