Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis su Kanados kolega aptarė dvišalio bendradarbiavimo ir tarptautinės darbotvarkės klausimus

Sukurta 2021.01.12 / Atnaujinta 2021.01.12 08:51

Sausio 11 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Kanados kolega Francois-Philippe Champagnu. Ministrai aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regiono saugumo klausimus, padėtį Baltarusijoje bei paramos demokratinėms iniciatyvoms galimybes.

Ministras G. Landsbergis padėkojo Kanados kolegai už aktyvumą, plėtojant dvišalius ryšius, taip pat už Kanados indėlį, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione. Pasak G. Landsbergio, transatlantiniai santykiai ir dvišalių santykių su Kanada stiprinimas išlieka vienas iš svarbiausių Lietuvos užsienio politikos prioritetų.

Aptariant situaciją Baltarusijoje, ministras G. Landsbergis džiaugėsi sutampančiomis šalių pozicijomis dėl paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei, sankcijų režimui, kvietė Kanadą prisidėti prie bendrų projektų ir iniciatyvų įgyvendinimo. Ministrai taip pat pabrėžė būtinybę tęsti paramą Rytų partnerystės šalims.

F. Ph. Champagnas padėkojo Lietuvai už paramą ir prisijungimą prie Kanados inicijuotos tarptautinės deklaracijos dėl neteisėtų sulaikymų, kuria siekiama sustiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, reaguojant į savavališką ir neteisėtą užsienio valstybių piliečių areštą, sulaikymą ar nuteisimą.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Ministro palaikymas Marfa Rabkova.jpg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paragino Baltarusijos teisėsaugą nedelsiant ir besąlygiškai paleisti visus politinius kalinius.

A. ir I. Luckievičių kapas.jpg

Kovo 25-ąją, minint Baltarusijos Laisvės dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ir Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja Rasų kapinėse pagerbė kovotojus už Baltarusijos laisvę.

Dvišaliai santykiai »

Kovo 25 dieną, solidarizuojantis su Baltarusijos žmonėmis, šiandien švenčiančiais Laisvės dieną, reaguojant į nuolatines Baltarusijos režimo vykdomas sistemines represijas prieš savo šalies visuomenę ir palaikant demokratinius Baltarusijos žmonių siekius, Lietuva, Latvija ir  Estija  išplečia užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Baltijos šalių teritorijas, nacionalinius sąrašus.

Ministerijos naujienos »

Šiandien, kovo 24 dieną, įsteigta Tarptautinės atsakomybės platforma Baltarusijai (International Accountability Platform for Belarus), kurios tikslas – rinkti, dokumentuoti, verifikuoti ir kaupti įrodymus dėl šiurkščių žmogus teisių pažeidimų Baltarusijoje, režimo struktūrų vykdomų nuo 2020 metų rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų iki šių dienų.

Daugiašaliai santykiai »

Kovo 19 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamos darbo grupės atominių elektrinių Lietuvos Respublikos kaimynystėje branduolinės ir radiacinės saugos ir aplinkosaugos klausimams dvišaliuose ir daugiašaliuose santykiuose nagrinėti susitikimas.

Naujienos »
UPR_BY.jpg

Kovo 16 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės pranešimo Baltarusijai tvirtinimo renginyje.

Daugiašaliai santykiai »