Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis: ES sankcijos yra veiksmingos – tai reali pagalba Rusijos pilietinei visuomenei

Sukurta 2021.02.22 / Atnaujinta 2021.02.22 19:44
  G. Landsbergis: ES sankcijos yra veiksmingos – tai reali pagalba Rusijos pilietinei visuomenei

  Vasario 22 dieną Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai priėmė politinį sprendimą taikyti sankcijas už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems Rusijos valdžios pareigūnams pagal ES globalų žmogaus teisių sankcijų režimą, vadinamąjį ES Magnitskio įstatymą.

  „Svarbiausias šios dienos sprendimas – sutarėme dėl sankcijų žmonėms, kurie įgalino A. Navalno suėmimą ir įkalinimą. Šios dienos Užsienio reikalų tarybos žingsnis yra itin simboliškas – ES gali reaguoti ir greitai, ir vieningai“, - sakė užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Pasak ministro, sąrašas žmonių, kuriems bus skiriamos sankcijos, bus paskelbtas šiek tiek vėliau.

  Ministro teigimu, žinome, kad sankcijos yra efektyvios ir veikia, jei jos tikslingai pritaikytos. „Tai, dėl ko sutarėme šiandien, tebūnie pirmas žingsnis – svarbu neapsiriboti tiesiogiai už A. Navalno nuteisimą atsakingais asmenimis, būtina siekti, kad sankcijų sąrašuose atsidurtų ir režimo imituojamų teismų užsakovai ir vykdytojai bei asmenys iš artimiausios V. Putino aplinkos. Jei norime padėti Rusijos pilietinei visuomenei, geriausias būdas tai padaryti – įvesti sankcijas tiems Rusijos teisėjams ir prokurorams, kurie yra korumpuotos teisėsaugos sistemos dalis ir įteisina režimo vykdomą sisteminį susidorojimą su Rusijos demokratinėmis institucijomis, laisva žiniasklaida ir politine opozicija“, - sakė ministras.

  ES Globalus sankcijų režimas gali būti taikomas už šiuos žmogaus teisių pažeidimus: genocidą, nusikaltimus žmoniškumui, rimtus žmogaus teisių pažeidimus (kankinimą, vergovę, neteisminį žudymą, priverstinį dingimą, savavališką areštą ar sulaikymą), kitus pažeidimus - įskaitant, bet neapsiribojant šiais: prekyba žmonėmis, seksualinis smurtas ir smurtas dėl lyties, susirinkimų ir asociacijos laisvės pažeidimai, saviraiškos laisvės pažeidimai, religijos ir įsitikinimų laisvės pažeidimai, jei šie pažeidimai yra didelio masto ir sistemingi.