Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse

Sukurta 2016.01.09 / Atnaujinta 2016.01.12 09:23
   Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse
   Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse
   Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse
   Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse
   Bėgikai pagerbė Laisvės gynėjų atminimą Vilniuje ir kitose pasaulio sostinėse

   Minint 25-ąsias Sausio 13-osios įvykių metines, šeštadienį surengtame tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir Laisvės gynėjų atminimą pagerbė bėgikai įvairiose pasaulio šalyse.

   Vilniuje 9 kilometrų bėgimo trasa prasidėjo nuo Antakalnio kapinių, kuriose palaidotos Sausio 13-osios aukos, ir baigėsi prie Televizijos bokšto. Lietuvos diplomatai kartu su bėgimo dalyviais iš Lietuvos ir užsienio šalių padėjo gėlių ant žuvusiųjų kapų.

   Lietuvos sostinėje vykusiame bėgime dalyvavo gausus būrys Užsienio reikalų ministerijos darbuotojų. Prie ministerijos bėgikų klubo komandos prisijungė ir Vilniuje reziduojantys užsienio valstybių diplomatai. Daugiausia bėgikų atstovavo Japonijos ambasadai, bėgime taip pat dalyvavo atstovai iš JAV, Lenkijos, Ukrainos, Azerbaidžano, Švedijos, Rusijos ir daugelio kitų pasaulio šalių.

   Tą pačią dieną daugiau nei 150 Belgijos lietuvių ir Lietuvos draugų iš užsienio valstybių dalyvavo jau trečią kartą Briuselyje organizuotame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“. Taip bėgikai, tarp kurių šįmet buvo rekordiškai didelis skaičius ES ir NATO institucijų atstovų, simboliškai prisijungė prie tuo pačiu metu Vilniuje vykusio pagarbos bėgimo.

   Berlyno lietuviai, bėgdami „Gyvybės ir mirties keliu“, taip pat pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus. Bėgimo dalyviai nubėgo 9 kilometrus nuo obelisko Kovo 11-ajai Šarlotenburgo parke iki Brandenburgo vartų ir netoliese įsikūrusios Lietuvos ambasados.

   Madride sausio 9 dieną pirmą kartą surengtame Laisvės gynėjams skirtame bėgime dalyvavę lietuviai, ispanai ir Estijos ambasados komanda įveikė devynis kilometrus, atitinkančius šio bėgimo Vilniuje distanciją.

   Sausio 9 dieną pirmą kartą prie bėgimo prisijungė ir Suomijos sostinėje Helsinkyje gyvenantys lietuviai. Patriotiškai nusiteikusių lietuvių neišgąsdino net šaltis – dalyviai bėgo aplink Tervasaari, Katajanokkos salas ir finišavo prie Lietuvos ambasados.

   Jungtinės Karalystės lietuviai tą pačią dieną Londone į pagarbos bėgimą rinkosi Dagenhamo rajono Parsloes parke. Prisimindami Sausio 13-osios aukas, lietuviai taip pat nubėgo simbolinį 9 kilometrų atstumą.

   Vašingtone sausio 10 dieną vyko bėgimas/ėjimas Laisvės gynėjams pagerbti. Lietuvos ambasados JAV darbuotojai ir lietuvių bendruomenės nariai, nubėgę ar nuėję distanciją nuo JAV Kapitolijaus iki Baltųjų Rūmų ir atgal, ant Kapitolijaus laiptų sugiedojo Lietuvos himną.

   Lietuvos ambasada Dubline sausio 10 dieną tapo Airijos lietuvių bėgikų klubo rengiamo tradicinio bėgimo, skirto paminėti Laisvės gynėjų dieną, starto ir finišo vieta. Prieš startą tylos minute pagerbti žuvusieji Sausio 13-ąją. Tą pačią dieną Šv. Andriejaus bažnyčioje buvo aukojamos mišios už Laisvės gynėjus, vėliau surengtas minėjimas.

   Sausio 10 dieną Paryžiuje surengto pagarbos bėgimo simbolinė 9 kilometrų ilgio trasa driekėsi nuo Lietuvos ambasados pastato iki Teisingumo rūmų Laikrodžio bokšto, ant kurio puikuojasi vienas seniausių už Lietuvos ribų esantis Vyčio ženklas.

   Čikagos lietuviai Laisvės gynėjų atminimą pagerbti susirinko sausio 10 dieną. Lietuvos šaulių sąjunga išeivijoje, Čikagos lietuvių bėgimo klubas ir generalinis konsulatas Čikagoje sukvietė akcijai Mičigano ežero pakrantėje, kur, nepabūgę žvarbaus žiemiško oro, akcijos dalyviai bėgdami arba eidami įveikė 9 kilometrus.

   Laisvės gynėjų atminimui skirti bėgimai šiemet taip pat organizuojami Niujorke, Osle, Stokholme, San Paule ir kituose miestuose.

   Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines. Bėgimą Vilniuje organizuoja ir vykdo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene.

   Daugiau nuotraukų rasite čia.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »