Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Armėnijoje perduota humanitarinė pagalba be namų likusioms Kalnų Karabacho šeimoms

Sukurta 2021.02.12 / Atnaujinta 2021.02.12 15:19
   Armėnijoje perduota humanitarinė pagalba be namų likusioms Kalnų Karabacho šeimoms
   Armėnijoje perduota humanitarinė pagalba be namų likusioms Kalnų Karabacho šeimoms
   Armėnijoje perduota humanitarinė pagalba be namų likusioms Kalnų Karabacho šeimoms

   Vasario 11 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė ir Europos Sąjungos ambasadorė Armėnijoje A. Wiktorin dalyvavo humanitarinės pagalbos perdavime Kalnų Karabacho šeimoms.

   Šis projektas įgyvendintas kaip „Team Europe“  iniciatyvos dalis, kuria siekiama suteikti pagalbą be namų likusiems ar į juos negalintiems sugrįžti Kalnų Karabacho gyventojams, šiuo metu apsistojusiems Armėnijos Armaviro, Lori, Širako, Tavusho ir Aragatsotno regionuose.

   Šios jungtinės ES delegacijos ir Lietuvos ambasados Armėnijoje iniciatyvos dėka 450 vaikų gaus mokyklinių priemonių, 150 šeimų bus aprūpintos būtiniausiomis maisto, higienos ir šiltų drabužių atsargomis, dar 150 šeimų sulauks socialinės ir psichologinės paramos, gaus sveikatos apsaugos paslaugas.

   Lietuvos ambasada Armėnijoje prisidėjo prie šio projekto, perduodama mokyklinių priemonių, kuriomis bus aprūpinta 70 šeimų, ir 35 planšetes, kurios bus skirtos vaikų nuotoliniam mokymuisi. Projektą įgyvendina NVO „Children of Armenia Fund“.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   VLAD1681.JPG

   Birželio 25 dieną tęsdami vizitą Pietų Kaukaze Lietuvos, Austrijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrai Gabrielius Landsbergis, Alexanderis Schallenbergas ir Bogdanas Aurescu atvyko į Jerevaną, kur susitiko su Armėnijos Respublikos Prezidentu Armenu Sarkissianu ir laikinuoju Ministru Pirmininku, išankstinius parlamento rinkimus laimėjusios partijos „Pilietinis susitarimas“ lyderiu Nikolu Pashinyanu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   IMG_1954.jpg

   Birželio 14 dieną Lietuvos ambasadorė Armėnijoje Inga Stanytė-Toločkienė dalyvavo lietuviškų saulės energijos modulių diegimo ir patirties perdavimo projekto Arevik meno mokykloje užbaigimo ceremonijoje Armėnijos Siunik regiono Meghri mieste. 

   Atstovybių naujienos »

   Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai kelia didelį nerimą pastarosiomis savaitėmis susiklosčiusi padėtis ties Armėnijos ir Azerbaidžano siena. Esame susirūpinę dėl pranešimų apie tarp abiejų šalių ginkluotųjų pajėgų atstovų vykusius susidūrimus, sukėlusius pavojų tiek karių, tiek civilių gyvybėms. Kviečiame abi puses deeskaluoti situaciją, atitraukti karius.  Susitarimas dėl valstybių sienų delimitavimo ir demarkavimo gali būti pasiektas tik taikiu keliu prie derybų stalo, o ne telkiant karius pasienyje. Toliau atidžiai stebime situaciją ir manome, kad žingsniai link deeskalacijos prisidėtų prie Armėnijos ir Azerbaidžano pasitikėjimo stiprinimo bei konflikto sprendimo.

   Ministerijos naujienos »
   031 Armėnijos parlamento pirmininko vizitas.JPG

   Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Armėnijos Nacionalinio Susirinkimo pirmininku Araratu Mirzoyanu. Politikai tęsė prieš keletą savaičių Jerevane pradėtą pokalbį apie reformų procesą Armėnijoje, šios šalies bendradarbiavimą su Europos Sąjunga (ES) ir saugumo padėtį Pietų Kaukaze.

   Dvišaliai santykiai »
   .

   Balandžio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su laikinai einančiu pareigas Armėnijos aplinkos ministru Romanos Petrosyanu inauguravo „Lietuvos giraitę“ Armėnijos Lori regione. Ši žalioji erdvė skirta Lietuvos-Armėnijos diplomatinių santykių užmezgimo 30-ies metų sukakčiai.

   Dvišaliai santykiai »

   Balandžio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis išvyksta pirmojo oficialaus vizito į Pietų Kaukazo šalis. Ateinančią savaitę Armėnijoje, Sakartvele ir Azerbaidžane viešėsiantis G. Landsbergis susitiks su aukščiausiais šių šalių pareigūnais ir pilietinės visuomenės atstovais, aptars galimybes toliau plėtoti Lietuvos ryšius su Pietų Kaukazo valstybėmis bei jų bendradarbiavimo su Europos Sąjunga (ES) perspektyvas, išreikš paramą reformų procesams regiono šalyse.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »