Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas įgyvendinant kultūrinius ir istorinės atminties projektus

Sukurta 2021.11.08 / Atnaujinta 2021.11.08 09:53
   Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas įgyvendinant kultūrinius ir istorinės atminties projektus
   Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas įgyvendinant kultūrinius ir istorinės atminties projektus
   Aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas įgyvendinant kultūrinius ir istorinės atminties projektus

   Lapkričio 5 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento ir Lenkijos užsienio reikalų ministerijos Kultūrinės ir viešosios diplomatijos departamento konsultacijos, kurioms vadovavo atitinkamų departamentų direktoriai Marius Janukonis ir Rafalas Volskis (Rafal Wolski).

   Delegacijų susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas įgyvendinant kultūrinius ir istorinės atminties projektus. Šiais metais buvo puikiai bendradarbiauta  pažymint Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado 230-ąsias metines. Buvo sukurtas bendras minėjimo logotipas, abiejų šalių diplomatinės atstovybės užsienio valstybėse surengė daug bendrų renginių – koncertų, parodų, diskusijų. Sutarta šį sėkmingą bendradarbiavimą tęsti ir ateityje. Pabrėžta, kad bendras Abiejų Tautų Respublikos istorijos ir kultūros paveldas yra itin svarbus Lietuvos ir Lenkijos santykių elementas, kuriam didelį dėmesį skiria ir abiejų šalių aukščiausieji pareigūnai.

   2022 metai Lietuvą ir Lenkiją suvienys bendrai veiklai pažymint abiem valstybėms svarbias istorines sukaktis ir kultūrines progas. Sutarta glaudžiai bendradarbiauti įgyvendinant Lietuvai ir Lenkijai svarbius projektus. Lietuvos pusė pristatė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022” ir LR Seimo paskelbtų Lietuvos karaimų metų renginių programą. Lenkijos atstovai supažindino su planuojamais renginiais kitais metais, kurie Lenkijoje paskelbti Romantizmo metais, pažymint 200 metų nuo poeto Adomo Mickevičiaus „Baladžių ir romansų“ išspausdinimo Vilniuje Zavadskio spaustuvėje ir 150 metų nuo kompozitoriaus Stanislavo Moniuškos mirties.

   Konsultacijų metu pažymėta Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo su Ukraina svarba (Liublino trejeto formatas) bei suinteresuotumas įtraukti Baltarusijos demokratines jėgas, plačiau pristatant bendrą visoms šalims istorijos paveldą ir vykdant kultūrinius projektus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   271138016_10223657751850156_4565200694920191718_n.jpg

   2022 metais graikams atsivėrė dar vienas langas į lietuvių literatūrą ir kultūrą – Lietuvos ambasadai Graikijoje bendradarbiaujant su Salonikuose įsikūrusia leidykla „Saikspirikon“ ir vertėju Sotirios Souliotis, į graikų kalba išversta ir išleista Maironio poezijos rinktinė „Pavasario balsai“ (graikų kalba – Οι Φωνές της Άνοιξης).

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   2.jpg

   Gruodžio 11-12 dienomis užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo „Liublino trikampio“ formato − Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos − užsienio reikalų viceministrų susitikime Lucke, Ukrainoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Rugsėjo 6 dieną į Lietuvą su oficialiu vizitu atvyksta Lenkijos užsienio reikalų ministras Zbigniewas Rau. Lenkijos ministras šalyje viešės užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kvietimu, minint Lietuvos ir Lenkijos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtmetį.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   DSC_6212.jpg

   Liepos 1 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusios ceremonijos metu Lietuvos centriniam valstybės archyvui buvo perduoti ilgus dešimtmečius ieškoti, patys svarbiausi  tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos archyvo dokumentai, kuriuos nuo 1939 metų pavyko išsaugoti Lietuvos diplomatui, Lietuvos generaliniam konsului Kanadoje Vytautui Jonui Gyliui.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   koliazas.jpg

   Viename svarbiausių Graikijos poezijos metraščių „ΠΟΙΗΤΙΚΗ“ (liet. „Poezija“) išspausdintas straipsnis „K.Donelaičio „Metai”: lietuvių literatūros alfa ir omega graikiškai“. Jo autorius – Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas. Straipsniu Graikijos skaitytojams dar kartą pristatoma praėjusiais metais į graikų kalbą išversta ir išleista K. Donelaičio poema. Šį Lietuvos kultūrinės sklaidos Graikijoje projektą rėmė Kristijono Donelaičio draugija, Lietuvos ambasada Graikijoje ir Lietuvos kultūros institutas.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Liepos 1 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktoriui Daliui Žižiui perduos tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos archyvo dalį, kurią nuo 1939 metų pavyko išsaugoti Lietuvos diplomatui, Lietuvos generaliniam konsului Kanadoje Vytautui Jonui Gyliui.

   Istorinė, kultūros diplomatija »