Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

Sukurta 2021.02.22 / Atnaujinta 2021.02.22 17:01
  Ambasadorė V. Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku

  Vasario 22 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Titusu Corlateanu.

  Susitikimo metu ambasadorė pažymėjo, kad parlamentinė diplomatija yra svarbus dvišalių ir daugiašalių santykių plėtojimo instrumenas, kuris įgyvendinamas bendradarbiaujant parlamentų komitetams ir parlamentinio bendradarbiavimo grupėms. Ambasadorė informavo, kad Lietuvos Seime jau įkurta parlamentinio bendradarbiavimo su Rumunija grupė, kuri yra pasirengusi inicijuoti ir aktyviai įgyvendinti bendradarbiavimo su Rumunija projektus.  2021 metų rugsėjo 13 dieną minimas Lietuvos ir Rumunijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metis – puiki proga naujoms iniciatyvoms.

  Susitikimo metu buvo apsikeista nuomonėmis aktualiais užsienio politikos klausimais. Ambasadorė V. Motulaitė pristatė šalies pozicijas Baltarusijos ir Rytų partnerystės klausimais.

  Senato užsienio reikalų komiteto pirmininkas T. Corlățean – įtakingas Rumunijos politikas, buvęs  Europos parlamento narys, teisingumo bei užsienio reikalų ministras.  

  Rumunijos parlamentą sudaro dveji rūmai – Senatas ir Atstovų rūmai, atitinkamai turintys 136 bei 329 narius, kurie renkami pagal sąrašą ketverių metų kadencijai, laikantis proporcingojo atstovavimo sistemos.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_20210217_110214_resized_20210217_115316480.jpg

  Vasario 17 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Danutu Neculaescu. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs Lietuvos užsienio politikos klausimai.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Sausio 5 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis telefonu kalbėjosi su Rumunijos ambasadoriumi Lietuvoje Cosminu Dinescu. G. Landsbergis pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Rumunijos santykiais, abi pusės sutarė toliau stiprinti dvišalį politinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6519.jpg

  Spalio 27 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius nuotoliniu būdu dalyvavo Bukarešte (Rumunijoje) organizuotoje konferencijoje, skirtoje situacijai bei ateities perspektyvoms Baltarusijoje aptarti.

  Daugiašaliai santykiai »