Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

Sukurta 2020.06.29 / Atnaujinta 2020.06.29 09:30
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

   Birželio 25 ir 26 dienomis Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) įteikti apdovanojimai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonardas Linas Orentas.

   Sveikindamas nusipelniusius Vašingtono lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pabrėžė, kad savo darbais ir pasišventimu A. Barzdukas ir L. Orentas visiems rodo pavyzdį, kaip reikia mylėti savo šeimą, Tėvynę, branginti lietuviškas tradicijas, sąžiningai ir nuoširdžiai tarnauti kilniems tikslams.

   A. Barzdukas aktyviai prisidėjo ir iki šiol prisideda prie JAV lietuvių bendruomenės veiklos. Jo iniciatyva 1989 metais Vašingtone buvo įsteigta JAV lietuvių bendruomenės Visuomeninių reikalų tarybos raštinė, kurios veikla buvo ypač naudinga pristatant Lietuvos laisvės siekius bendraujant su JAV politikais. Raštinės įsteigimas Vašingtone buvo pirmasis institucinis žingsnis, siekiant Lietuvos nepriklausomybės palaikymo tarp JAV politikų ir administracijos atstovų.

   A. Barzdukas yra įvairių lietuviškų organizacijų ir renginių finansinis rėmėjas, savo asmenine veikla ugdo Amerikos lietuvių jaunimo ir visos diasporos iš Lietuvos pilietiškumą, remia vaikų globos namus Lietuvoje.

   L. Orentas yra aktyvus ilgametis „Neringos“ stovyklos narys, idėjų generatorius bei vienas iš vadovų. L. Orentas buvo 15-osios Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių Šokių šventės Baltimorėje organizacinio komiteto pirmininkas – jo darbo, pastangų ir organizacinių gebėjimų dėka Šokių šventė buvo sėkmingai surengta ir sulaukė didžiulio populiarumo.

   L. Orentas nuo 1992 iki 1997 metų dirbo Lietuvos ambasadoje Vašingtone ir buvo atsakingas už JAV įmonių prekybinius ryšius ir investicijas į Lietuvą. Jis taip pat aktyviai dalyvauja Vašingtono lietuvių bendruomenės veikloje, yra šios bendruomenės Valdybos narys, buvęs pirmininkas.

   Siekiant įvertinti diasporos indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir Lietuvos kūrimą, 2019 metais buvo įsteigtas Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – dviejų laipsnių garbės ženklas „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“. Pirmuosius aukščiausius apdovanojimus – garbės ženklo Aukso Vyčius – ministras Linas Linkevičius įteikė prezidentui Valdui Adamkui, Pasaulio lietuvių bendruomenei, Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui, Lietuvos garbės konsului JAV Stanley Balzekui jaunesniajam ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatui užsienio lietuvių sielovadai, prelatui Edmundui Putrimui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_0903.jpg

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »
   Ministras vizito JAV metu.jpg

   Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) vizitą tęsiantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju Robertu O’Brienu.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_6752-2.jpg

   Rugsėjo 17 dieną Vašingtone (JAV) su vizitu besilankantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Energetikos sekretoriaus pavaduotoju Marku Menezesu.

   Dvišaliai santykiai »
   50350561342_b919b593d7_k.jpg

   Rugsėjo 16 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV valstybės sekretoriumi Mike‘u Pompeo. Susitikime aptarta situacija Baltarusijoje ir regione, aktualūs dvišaliai ir daugiašaliai Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimai.

   Dvišaliai santykiai »

   Rugsėjo 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur Vašingtone susitiks su aukštais Baltųjų rūmų ir kitais pareigūnais.  

   Dvišaliai santykiai »
   nuotrauka 2.jpg

   Rugsėjo 1 dieną Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Andrius Pulokas dalyvavo Mokslo ir žinių šventėje Rimdžiūnų vidurinėje mokykloje (Baltarusijoje) lietuvių mokomąja kalba.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »