Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lauros Slavinskaitės tapybos paroda Vienoje, galerija „12-14 comtenporary" OUT OF THERE

Sukurta 2018.08.08 / Atnaujinta 2018.08.08 10:59
  Lauros Slavinskaitės tapybos paroda Vienoje, galerija „12-14 comtenporary" OUT OF THERE

  Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje maloniai kviečia į Lauros Slavinskaitės "OUT OF THERE"  parodos atidarymą, kuris įvyks 2018 m. rugpjūčio 27 d. 19.00 Austrijos sostinėje Vienoje, galerijoje „12-14 contemporary“ (Schleifmühlgasse 12-14, 1040 Wien)

  Į Lietuvos sostinę – Vilnių – iš gamtos apsupties atvykusią autorę užklupo triukšmas, chaosas, skubėjimas. Jos drobėse ėmėsi rastis kapitalizmo artefaktai – vitrinos, manekenai, plastmasė. Autorė leido sau pasinerti į verdantį ir šiek tiek dusinantį didmiesčio gyvenimą. Tad praeitų metų etapą tarsi reprezentuoja paveikslas „Organizmas“ – judantis, gyvas, rėkiantis, skausmingas atviras nervas, įjautrintas autorės vidinis „aš“. Bet pastaruoju metu tapytoją ima dominti chaoso, triukšmo ir ramybės, tylos ryšys. Ji ima ieškoti mieste gamtos prieglobsčio, užuovėjos, įsiklauso į save, savo vidinį aš, sielos gelmes.

  Tą žingsnį harmonijos link – patį procesą, judesį, veiksmą – įvaizdina drobė „Empatijai“. Tai –atsiribojimas, pozityvi vienatvė. Su šia giedrą susimąstymą įkūnijančia drobe tarsi leidžiamės iš paviršinio toksinio pasaulio į požeminį. Triptikas „Sielų galerija“ – tai darbas, dedikuotas prisiminimams, jų šmėkloms. Kiek minorinis tonas čia nėra negatyvus. Tai –susikaupimo būsena. O iš meditatyvaus triptiko akimis ir mintimis nukeliaujame į „Smėlio dėžę“, į prisiminimų verpetus. Šioje drobėje prisiminimai tampa pavaldūs mums, pasiduodantys manipuliacijoms, korekcijoms. Mes nebesame jų įkaitais. Išlaisvintas kūrybiškumas, žaismė atgaivina mus, apvalo nuo nuoskaudų.

  Taip šios parodos kūriniai perteikia cikliškumo fenomeną, tokį artimą gamtai, žmonių gyvenimo kreivėms – kiekvienam iš mūsų. Visi Lauros Slavinskaitės paveikslai gimsta iš eskizų, eskizai – iš gyvenimo, o kūriniai veikia gyvenimą. Šiuolaikinėje kultūroje Lauros paprastumas – nepamainoma vertybė. Parodos lankytojai tarsi kviečiami leistis į šį ciklišką apsivalymą nuo rutinos apnašų ir įdėmiai įsižiūrėti į tikrąjį save.

  Lauros Slavinskaitės kūriniai ne iliustruoja pasakojimus, bet patys pasakoja. Pasakoja ne tik objektais, bet ir plastine kalba: spalva, pasišiaušusiu, ekspresyviu potėpiu, nuvarvėjimais, šviesotamsa, tuščiaviduriais siluetais. Slavinskaitė neatsirinkinėja motyvų racionaliai, ji atsiduoda pasąmonės ir jai paklūstančios eskizuojančios rankos vedimui. Tapytoja neieško, nerankioja, netyko istorijų. Ji priima pasaulį plačiai atvertomis akimis ir gaudo jo siunčiamus signalus.

  Parodos kuratorius - Karolis Gužas

  Parodos rėmėjai: BMG logistics, Vilniaus skaitmeninė spauda

   

  Maloniai kviečiame apsilankyti.

  Paroda veiks iki 2018 m. rugsėjo 2 d.

  GALERIJOS DARBO LAIKAS
  II-V 14:00-19:00 VI 10:00-15:00

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha