Informacija vairuojantiems

Sukurta 2015.02.20 / Atnaujinta 2020.09.17 13:47

Bendra informacija

Prarasti ar nebegaliojantys Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimai per ambasadą nekeičiami.

Pagal Europos Sąjungos teisę vairuotojo pažymėjimą išduoda ir, prireikus, keičia tik valstybė, kurioje yra nuolatinė asmens gyvenamoji vieta.

Jeigu nuolat gyvenate Austrijos Respublikoje ir praradote Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, taip pat, jeigu pasibaigė Lietuvoje išduoto vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas, vietoje prarastojo ar negaliojančio vairuotojo pažymėjimo Jums reikia gauti Austrijos Respublikos vairuotojo pažymėjimą.

Dėl vairuotojo pažymėjimo išdavimo Austrijos Respublikoje reikalinga kreiptis į Austrijos kompetentingą savivaldybės įstaigą pagal gyvenamąją vietą (Vienoje – Verkehrsamt (Führerscheinaustausch), Josef – Holaubek – Platz 1, 1090 Wien).

Lietuvos Respublikos ambasada Austrijoje gali tarpininkauti dėl pažymos gavimo iš VĮ „Regitra“ apie Jūsų turimo (turėto) vairuotojo pažymėjimo duomenis.

Ambasadai pateikiama:

  • Užpildytas Prašymas dėl VĮ „Regitra“ tvarkomų registrų duomenų pateikimo ir (arba) pakeitimo;
  • Užpildytas Prašymas dėl dokumento pareikalavimo;
  • Užpildytas Prašymas dėl dokumentų siuntimo paštu (jei pageidaujama pažymą gauti paštu);
  • Galiojantis Lietuvos Respublikos pasas ar asmens tapatybės kortelė arba notarine tvarka patvirtinto galiojančio Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės kopija (jei dokumentai pateikiami paštu);
  • Jeigu vairuotojo pažymėjimas buvo pavogtas ar prarastas Austrijos Respublikoje – policijos išduotas raštas, kad buvo pranešta apie vairuotojo pažymėjimo praradimą;
  • 20 eurų konsulinis mokestis už dokumento pareikalavimą. Mokestis mokamas banko kortele ambasadoje pateikiant dokumentus arba pavedimu iš anksto;
  • Sumokėto konsulinio mokesčio patvirtinimas (jei prašymas pateikiamas paštu).

Sąskaitos rekvizitai:

UniCredit Bank Austria AG

Empfänger: Botschaft der Republik Litauen, Wien

IBAN: AT49 1100 0012 1001 1100

BIC: BKAUATWW

Pildant prašymą būtina nurodyti Austrijos kompetentingos įstaigos (kelių policijos), į kurią kreipiatės dėl dokumento išdavimo, tikslų adresą. VĮ „Regitros“ pažyma bus siunčiama tiesiai šiai įstaigai.

SVARBU: 

Dėl atvykimo datos ir laiko reikalinga registruotis iš anksto elektroniniu būdu:  https://konsreg.urm.lt/visit/register/at1

Jeigu keliaudami praradote vairuotojo pažymėjimą ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimą, nedelsiant kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą ir praneškite apie prarastą dokumentą. Policijos įstaigoje Jums bus išduota pažyma, patvirtinanti dokumento praradimą. Jeigu būtina tęsti kelionę, galite kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijos Respublikoje dėl Konsulinės pažymos vietoje prarasto vairuotojo pažymėjimo ir/ar transporto priemonės registracijos liudijimo išdavimo.

Naujienlaiškio prenumerata