Užsienio valstybėje nutrauktos santuokos įtraukimas į apskaitą

Sukurta 2020.11.27 / Atnaujinta 2022.08.04 11:02

Jei išsituokėte Austrijos Respublikoje ar kitoje šalyje, turite ištuoką įtraukti į apskaitą Lietuvoje.

Lietuvos Respublikos ambasadai Austrijos Respublikoje prašymą ir dokumentus dėl užsienio valstybėje nutrauktos santuokos įtraukimo į apskaitą gali pateikti tik Lietuvos Respublikos piliečiai, nuolatos gyvenantys Austrijoje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos (jeigu iki šiol savo išvykimo iš Lietuvos nesate deklaravę, tai galėsite padaryti ambasadoje).

Prašymas užsienio valstybėje nutrauktai santuokai įtraukti į apskaitą pateikiamas tiesiogiai, t.y. atvykus į Lietuvos Respublikos ambasadą Austrijos Respublikoje. Pateikiama:

  • Užpildytas “Prašymas įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje nutrauktą santuoką”;
  • Įsiteisėjęs Austrijos Respublikos teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo arba ištuokos liudijimą ir vertimą į lietuvių kalbą. Jei teiksite įsiteisėjusį teismo sprendimą, pakanka sprendimo įžanginės ir rezoliucinės dalies vertimo į lietuvių kalbą (viso teismo sprendimo versti nebūtina);
  • Galiojantis Lietuvos Respublikos pasas arba asmens tapatybės kortelė;
  • Buvusio sutuoktinio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija (jeigu neturite galimybės jos pateikti, laisvos formos pareiškimas);
  • Jeigu pageidaujate, kad konsulinė įstaiga dokumentą atsiųstų registruotąja pašto siunta konsulinei įstaigai pateikiama:
  • Užpildytas “Prašymas dėl dokumento siuntimo paštu”;
  • Užpildytas “Prašymas dėl dokumento pareikalavimo”;
  • Registruotas vokas už kurį sumokėta arba apmokėti siuntimo išlaidas;

Konsulinis mokestis už dokumentų dėl užsienio valstybėje įregistruotų ar patvirtintų civilinės būklės aktų įtraukimo į apskaitą priėmimą ir perdavimą – 30 EUR

Konsulinis mokestis už santuokos nutraukimo įrašą liudijančio išrašo pareikalavimą iš Civilinės metrikacijos skyriaus Lietuvoje yra 20 EUR.

Konsulinis mokestis už Lietuvos Respublikos ambasados Austrijos Respublikoje išduotą santuokos nutraukimo įrašą liudijantį išrašą – 5 EUR.

Mokestis mokamas banko kortele ambasadoje pateikiant dokumentus arba pavedimu iš anksto.

Sąskaitos rekvizitai:

UniCredit Bank Austria AG
Empfänger: Botschaft der Republik Litauen, Wien
IBAN: AT49 1100 0012 1001 1100
BIC: BKAUATWW

SVARBU:

Dėl atvykimo datos ir laiko reikalinga registruotis iš anksto elektroniniu būdu.

Jūsų pateikti dokumentai užsienio valstybėje nutrauktai santuokai į apskaitą įtraukti ir santuokos nutraukimo įrašą liudijančiam išrašui išduoti (jeigu pageidaujate, kad būtų išduotas) yra perduodami Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriui. Jų tvarkymas gali užtrukti 1, 5-2 mėnesius.

Prašymų formos

Nuo 2020 m. spalio 31 d., įsigaliojus Civilinės būklės aktų registravimo taisyklių pakeitimams, prašymus dėl civilinės būklės aktų registravimo ir kitų paslaugų (įrašų pakeitimo, įtraukimo į apskaitą, išrašų išdavimo ir pan.) galima pateikti bet kuriai civilinės metrikacijos įstaigai tiesiogiai, t.y. atvykus į Civilinės metrikacijos įstaigas Lietuvoje, registruotu paštu arba per kurjerį, taip pat per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą. Tokiu atveju paslauga kainuotų pigiau, nei teikiant prašymą per konsulinę įstaigą.“

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha