Santuokos registravimas ambasadoje

Sukurta 2014.08.04 / Atnaujinta 2020.02.12 13:30

Lietuvos Respublikos ambasadoje Norvegijos Karalystėje yra registruojamos santuokos, sudaromos tarp dviejų Lietuvos Respublikos piliečių. Prašymas registruoti santuoką pildomas ir pateikiamas ambasadoje, asmeniškai dalyvaujant abiem būsimiems sutuoktiniams.

Kokių dokumentų reikia?

  • Lietuvos Respublikos pasų arba asmens tapatybės kortelių.
  • Jei kuris nors iš Jūsų ar abu nesate deklaravę išvykimo iš Lietuvos – privalėsite užpildyti deklaracijas dėl išvykimo iš Lietuvos.
  • Dokumentų, patvirtinančių Jūsų teisinį statusą Norvegijoje (norv. „Registreringsbevis“).
  • Prašymas registruoti santuoką

Santuoka registruojama ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo prašymo padavimo dienos.

Esant svarbioms priežastims (nėštumas, sunki liga, išvykimas į tolimojo plaukiojimo reisą ar atlikti karinės užduoties užsienio valstybėje, išvykimas į diplomatinę tarnybą) santuoka gali būti registruojama nepraėjus mėnesiui, bet praėjus ne mažiau kaip 2 savaitėms nuo dokumentų pateikimo dienos. Tokiu atveju reikia pateikti dokumentą, patvirtinantį nurodytą svarbią priežastį (dokumentas turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir patvirtintas pažyma Apostile).

Registruojant santuoką turi dalyvauti abu susituokiantys asmenys ir du liudytojai (jie gali būti ir ne Lietuvos piliečiai, tačiau būtinai turi būti pilnamečiai).

Visi 4 turite turėti su savimi savo asmens dokumentus - pasus arba asmens tapatybės korteles.

Už santuokos įregistravimą imamas nustatyto dydžio konsulinis mokestis.

Naujienlaiškio prenumerata