|
Lietuvos ir Latvijos ambasados Lenkijoje rugsėjo 20-ąją, minėdamos Baltų vienybės dieną, Lietuvos centre surengė bendrą lietuvių menininkės Vilmos Kiltinavičienės interjero lėlių ir latvių skulptoriaus Igorio Dobičino skulptūrų parodą.
Parodą, sutraukusią gausų būrį Varšuvoje reziduojančių diplomatų, Lenkijos politikų, lietuvių ir latvių bendruomenių, Varšuvos kultūros institucijų bei meno pasaulio atstovų, atidarė Lietuvos ir Latvijos ambasadoriai Lenkijoje Loreta Zakarevičienė ir Einars Semanis.
„Baltų vienybės diena labai svarbi tiek lietuviams, tiek latviams. Ji simbolizuoja tarpusavio pasitikėjimą ir mūsų tautų brolybę“, – sakė Lietuvos ambasadorė.
V. Kiltinavičienės parodoje „Lėlių pasaulis. Svajonė ir iliuzija“ eksponuojama 12 autorinių interjero lėlių. Autorė jau ne kartą savo darbus pristatė gimtinėje, jų yra ir Lietuvoje, JAV bei Didžiojoje Britanijoje sukauptose privačiose kolekcijose, tačiau paroda Lietuvos centre Varšuvoje – pirmoji lėlininkės paroda užsienyje.
Latvių skulptorius Igors Dobičins yra vienas žymiausių šiuolaikinių latvių menininkų. Parodoje „Terra.Coelis.Avia.“ jis pristato septynias monumentalias metalo skulptūras.
Paroda prie Lietuvos ambasados Lenkijoje veikiančiame Lietuvos centre bus eksponuojama iki lapkričio 7 dienos. |