Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
index.jpg

Lietuvos ambasada Prancūzijoje kartu su Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjunga organizuoja virtualų „Misija Sibiras“ pristatymą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-4.JPG

Minint Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną, Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas aplankė pirmojo Lietuvos ambasadoriaus prie ES ir NATO, aktyvaus Prancūzijos lietuvių bendruomenės nario ir lietuvybės puoselėtojo  Adolfo Venskaus kapą.

A. Venskus amžinojo poilsio atgulė Paryžiaus pietryčiuose įsikūrusio Saint-Maur-des-Fossés miesto kapinėse 2007 m.

Istorinė, kultūros diplomatija »
F1FB8C1E-1386-4066-B925-104811192696.jpeg

Spalio 29 d. Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas, lydimas ambasados konsulo Marijaus Dundos, lankėsi kurortiniame Saint-Gilles-Croix-de-Vie mieste, įsikūrusiame ant Atlanto vandenyno kranto Prancūzijos vakaruose.

Istorinė, kultūros diplomatija »
lietuviu-literatura.jpg

Spalio 22-28 d. literatūros mylėtojus kviečia virtualių publikacijų ir renginių serija „Lietuvių literatūra dėmesio centre“. 

Istorinė, kultūros diplomatija »
0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris  _D800487 Photo  Ludo Segers.JPG

Rugsėjo 18-20 d. Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 m. Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose (EPD).

Šia proga duris atvėrusi ambasada sulaukė didžiulio EPD lankytojų dėmesio – sulaukta net 1,2 tūkst. paveldo, istorijos ir kultūros mylėtojų iš Paryžiaus ir jo regiono, taip pat – sostinės svečių iš visos Prancūzijos.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France  850_0819 Photo  Ludo Segers.JPG

Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

Istorinė, kultūros diplomatija »
cover3-be-uzrasu.jpg

Lietuvos ambasada Paryžiuje šiemet pirmą kartą dalyvauja Europos paveldo dienose!

 

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-109481543_3116044218481494_7888582394085812151_n.jpg

Liepos 14 d. Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios foto parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ (pranc. Paris – Vilnius. Le silence spectaculaire) premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu video tiltu.   

Istorinė, kultūros diplomatija »
1-6-200706 Hon Con  Lithuanian Embassy Paris 7055 Photo  Ludo Segers.jpg

Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trua (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

Istorinė, kultūros diplomatija »
4-28-200706 Lithuanian Embassy in Ceremony at the Paris Arc de Triomphe in Paris 850_7195 Photo  Ludo Segers.JPG

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – istorinėje Paryžiaus vietoje – prie Triumfo arkos – surengta iškilminga Amžinosios ugnies ant Nežinomo kareivio kapo uždegimo ceremonija. Pirmą kartą ceremonija buvo skirta pagerbti Lietuvą, šiemet mininčią Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį.

Istorinė, kultūros diplomatija »
vizualas2.jpg

Kaip ir kiekvienais metais, kviečiame kartu pažymėti liepos 6-ąją – Valstybės dieną –prisijungiant prie viso pasaulio lietuvius jau daugiau nei dešimtmetį vienijančios akcijos – „Tautiškos giesmės“ giedojimo!

Lietuvos himną kviečiame giedoti liepos 6 d., pirmadienį, prie Triumfo arkos Paryžiuje.

Lietuviai Prancūzijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
200610 Concert Viktoriaja Gečytė Lithuanian Embassy Paris France _D800193 Photo © Ludo Segers.jpg

Nepriklausomai Lietuvai – jau 30 metų, todėl liepos 6 d. – karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną – kviečiame švęsti inovatyviai.

Liepos 6 d. 19 val. Paryžiaus laiku (20 val. Vilniaus laiku) kviečiame Jus į virtualų lietuvių džiazo atlikėjos Viktorijos Gečytės ir jos grupės koncertą bei Paryžiuje kuriančios lietuvių menininkės Rūtos Jusionytės skulptūrų ir paveikslų parodą. 

Lietuviai Prancūzijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
1_rabinai.jpg

Gegužės 19 d. Lietuvos Ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas specialiojo svečio teisėmis dalyvavo kasmetiniame Prancūzijos rabinų suvažiavime, šiemet vykstančiame nuotoliniu būdu.

Istorinė, kultūros diplomatija »

Dėl korona viruso (COVID-19) protrūkio š. m. kovo 19 d. 18.30 val. Paryžiaus lenkų bibliotekoje (Bibliothèque Polonaise de Paris) turėjęs vykti susitikimas su rašytoja Rūta Šepetys yra atšaukiamas.

Istorinė, kultūros diplomatija »
triumfo-arka.jpg

Dėl korona viruso (COVID-19) protrūkio š. m. kovo 12 d. prie Paryžiaus Triumfo arkos numatyta ceremonija yra atšaukiama. Atsiprašome už galimus nepatogumus ir iš anksto dėkojame už Jūsų supratingumą.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata