linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Piliečių dialogai „Mano Europa“

Sukurta 2018.05.21 / Atnaujinta 2018.06.22 08:12

DIALOGUI VIENO NEUŽTENKA – KALBĖKIMĖS APIE LIETUVĄ EUROPOJE

Lietuvos užsienio reikalų ministerija maloniai kviečia visas suinteresuotas visuomenines organizacijas ir institucijas prisidėti rengiant piliečių dialogus Lietuvoje ,,Mano Europa‘‘. Daugiau informacijos.

Registracijos anketa
Rezultatų anketa

Renginių ciklas  Lietuvos regionuose - piliečių dialogai „Mano Europa“ 2018-2019 m.

Šiuo renginių ciklu siekiama supažindinti visuomenę su aktualiais ES klausimais, didinti Lietuvos visuomenės informuotumą apie Lietuvos interesų atstovavimą ES, aptarti Lietuvos narystės ES naudą, taip pat gauti atgalinį ryšį, išgirsti visuomenės narių - ES piliečių lūkesčius, siejamus su Lietuvos naryste ES, ES ateitimi.

Renginių ciklu įgyvendinama ir konsultacijų - dialogų su ES piliečiais iniciatyva, kurią, artėjant 2019 m. rinkimams į Europos Parlamentą ir svarbiausias ES institucijas, vykdo visos ES valstybės.

Piliečių dialogų rezultatai bus apibendrinami, ir pateikiami kaip indėlis Europos Vadovų tarybai.

Plačiau apie ES piliečių konsultacijas.

Savo nuomone, lūkesčiais ir idėjomis apie Europos Sąjungos ateitį kviečiame pasidalinti ir specialioje Europos Komisijos apklausoje, kurią rasite čia: https://ec.europa.eu/consultation/runner/Future-of-Europe?surveylanguage=lt

Balandžio, gegužės ir birželio mėnesiais vyksta kasmetinis ,,Atgal į mokyklą“ projektas, skirtas kartu su mokyklų bendruomenėmis ir mokiniais aptarti svarbiausius ES iššūkius ir piliečių lūkesčius. Projekte dalyvauja įvairios Lietuvos institucijos, kurių darbuotojai dirbantys ES klausimais vyksta į mokyklas ir diskutuoja su moksleiviais apie Europos Sąjungą, jos aktualijas ir Lietuvos narystę. Šiai dienai aplankyta jau 70 skirtingų mokyklų visoje Lietuvoje.

Daugiau informacijos mielai suteiksime el. paštu [email protected].

Birželio 9 d. Birštono kurorto šventės ,,Žaliasis Birštonas ošia“ metu Užsienio reikalų ministerija bendradarbiaudama su diskusijų festivaliu ,,Būtent!” ir Birštono savivaldybe pakvietė birštoniečius ir miesto svečius dalyvauti diskusijoje ,,Ar birštoniečiai kuria Europą?“. Renginio metu buvo keliama Lietuvos balso Europos Sąjungoje svarbos problematika, diskutuojama apie Birštono gyventojų interesų atstovavimą ir galimybes tiesiogiai veikti svarbiausiuose ES procesuose. Šeštadienio diskusijoje su birštoniečiais dalyvavo ir savo idėjomis dalinosi Seimo narė Rūta Miliūtė, energetikos viceministrė Lina Sabaitienė, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete vadovas Arnoldas Abramavičius bei Birštono jaunimo atstovai. Renginio metu dalyviai uždavė jiems rūpimus klausimus, dalinosi savo mintimis apie piliečių balso ES svarbą. Diskusija transliuota internetu, Lietuva ES “Facebook” paskyroje: https://www.facebook.com/diskusijufestivalis/videos/826498877540906/

Gegužės 14 d. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Europos Sąjungos aktualijas aptarė su moksleiviais. Dalyvavo 130 moksleivių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Diskusijos metu moksleiviai uždavė jiems rūpimus klausimus, pasidalino savo mintimis apie Europos Sąjungą ir Lietuvos atstovavimą joje. Pokalbis transliuotas internetu Užsienio reikalų ministerijos ,,Facebook“ paskyroje: https://www.facebook.com/urministerija/videos/2089302844419685/

 

Gegužės 12 d. Vilniuje, Kudirkos aikštėje įvyko 4 valandos trukmės diskusijos apie ES. Diskusijų įrašus prašome žiūrėti socialinio tinklo ,,Facebook“ paskyroje Lietuva ES. Diskutuota šiomis temomis:

  • „Pokalbis apie kibernetinį saugumą, arba kodėl reikia dažniau keisti savo Facebook slaptažodį“. Dalyvavo Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir „Kurk Lietuvai“ programos dalyvė Eglė Vasiliauskaitė.
  • „Mitai ir faktai apie ES: kaip nepasiklysti melagingų naujienų labirinte.“ Dalyvavo  Lukas Andriukaitis, Atlantic Council DFRLab, ir informacinio saugumo ekspertė Dalia Bankauskaitė, Vilniaus politikos analizės institutas.
  • „Kokios Europos Sąjungos nori jauni žmonės?“. Diskusija su moksleiviais apie ES ateities vizijas.
  • „Europa piliečiams“ pristato diskusiją: „ES ir tautinės mažumos – kaip išsaugoti kultūrinį paveldą?“ Dalyvavo Ištvanas Kvik, Vaiva Posk ir Europos kultūros lauko ekspertė Eglė Deltuvaitė.

Balandžio 27 d. įvyko vieša konferencija LR Seime „Lietuva ateities Europoje: vertybės, solidarumas, strateginė partnerystė”. Konferencijos įrašą galite rasti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=OvMMBDwCjN4

Daugiau nuotraukų iš ,,Mano Europa“ renginių rasite čia: https://www.flickr.com/photos/mfa_lithuania/albums/72157695010086291, https://www.flickr.com/photos/mfa_lithuania/albums/72157693681166042

Kvietimas rengti piliečių dialogus: informacija ruošiama.

Naujienlaiškio prenumerata