Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras M. Adomėnas su Ukrainos kolega aptarė dvišalį bendradarbiavimą

Sukurta 2021.02.04 / Atnaujinta 2021.02.04 14:55
  Viceministras M. Adomėnas su Ukrainos kolega aptarė dvišalį bendradarbiavimą

  Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

  M. Adomėnas pabrėžė nuoseklią Lietuvos paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui Rusijos agresijos akivaizdoje, Europos ir euroatlantinei integracijai, kvietė tęsti būtinų reformų įgyvendinimą.

  „Remiame ES ir Ukrainos Asociacijos susitarimo įgyvendinimą, bet turime siekti ir ambicingesnių tikslų ES santykiuose su Ukraina ir kitomis asocijuotomis partnerėmis. Sveikiname glaudesnę Ukrainos, Sakartvelo ir Moldovos tarpusavio koordinaciją Rytų partnerystės formate, jų bendrą laišką ES institucijoms ir ES valstybių narių užsienio reikalų ministrams dėl bendradarbiavimo su asocijuotomis partnerėmis gilinimo“, - pažymėjo viceministras.

  Viceministrai pasidžiaugė sėkmingu sausio 29 dieną vykusiu nuotoliniu
  „Liublino trikampio“ ministrų susitikimu ir aptarė tolesnį bendradarbiavimą šiame trišaliame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos formate. Pokalbio metu taip pat pažymėta tarpparlamentinės bendradarbiavimo dimensijos svarba.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG-20210224-WA0019.jpg

  Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_0340.JPG

  Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  DSC_0408.jpg

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

  Daugiašaliai santykiai »

  Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

  Daugiašaliai santykiai »
  JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

  Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  _DSC1124.JPG

  Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Nepriklausomybės dienos proga pasveikino Ukrainos užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą.

  Dvišaliai santykiai »