Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

Sukurta 2020.10.15 / Atnaujinta 2020.10.19 15:58
  Viceministras D. Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto mokslo metų pradžios ceremonijoje

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Tardamas sveikinimo žodį, viceministras D. Čekuolis pabrėžė šio išskirtinio paramos demokratijai projekto svarbą šiandienos kontekste. Viceministras užtikrino, kad Lietuva ir toliau tęs savo visokeriopą palaikymą EHU, nes tai yra ilgalaikė investicija į Baltarusijos ateities kartą. 

  „Baltarusija per pastaruosius kelis mėnesius pasikeitė, tačiau dar toli reikia nueiti įgyvendinant ilgametę EHU misiją, kurios tikslas – skatinti demokratinę šalies pertvarką. Kol mes švenčiame mokslo metų atidarymą, kai kurie EHU studentai, pavyzdžiui, Marfa Riabkova, vis dar yra kalinami už savo pilietinių teisių ir Baltarusijos orumo gynimą“, teigė viceministras. 

  D. Čekuolis taip pat apgailestavo, kad EHU, įkurtas 1992 metais Minske, 2004 metais buvo priverstas nutraukti savo veiklą Baltarusijoje. 2005 metais EHU veikla buvo perkelta į Vilnių. 2019 metais Lietuvos Vyriausybės sprendimu EHU suteiktas egzilyje veikiančios aukštosios mokyklos statusas. 

  Nuo rugpjūčio 9 dienos dėl dalyvavimo protestuose buvo suimti 25 EHU absolventai ir 6 studentai. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio komentaras dėl Baltarusijos Generalinės prokuratūros prašymo išduoti Sviatlaną Cichanouskają: „Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams - nei dėl savo kovos už demokratiją, nei už žodžio ar tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti - greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus“.

  Kalbos, pareiškimai »
  M. Adomenas.png

  Vasario 25 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas per nuotolį dalyvavo Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos metu vykstančiame išplėstiniame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet, kuri pristatė pranešimą apie žmogaus teisių padėtį Baltarusijoje 2020 metų vykusių prezidento rinkimų kontekste.

  Dvišaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
  Speakers.jpg

  Vasario 18 dieną surengtas kitą savaitę Ženevoje prasidėsiančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys žmogaus teisių Baltarusijoje tema. Renginio metu aptarti besitęsiantys žmogaus teisių Baltarusijoje pažeidimai bei būdai, kuriais tarptautinė bendruomenė ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryba galėtų prisidėti prie atskaitomybės už šiuos pažeidimus užtikrinimo.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  20210129_091706.jpg

  Sausio 28 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo Londone vykusioje virtualioje diskusijoje, kurios metu buvo aptarta demokratijos Baltarusijoje ateitis praėjus beveik 6 mėnesiams nuo prezidento rinkimų.

  Atstovybių naujienos »
  2HKHTQ~C.JPG

  Sausio 27 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Paryžiuje kartu su Prancūzijos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrais bei Sviatlana Cichanouskaja atidarė nuotolinį seminarą apie padėtį  Baltarusijoje.

  Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
  x.jpg

  Sausio 22 dieną Lietuvos ambasados Baltarusijoje laikinoji reikalų patikėtinė Asta Andrijauskienė ir Lenkijos ambasados Baltarusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Marcin Wojciechowski kartu pagerbė 1863 metų (Sausio) sukilimo dalyvių atminimą. Sukilimo dalyvių palaidojimo vietoje Plebanėje padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »