Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras apsilankė JAV kariniame laive

Sukurta 2017.02.08 / Atnaujinta 2017.02.08 15:10
   Viceministras apsilankė JAV kariniame laive
   Viceministras apsilankė JAV kariniame laive
   Viceministras apsilankė JAV kariniame laive

   Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius vasario 8 dieną lankėsi šią savaitę draugiško vizito į Klaipėdą atplaukusiame JAV kariniame laive „USS Hué City“.

   Vizito metu viceministras susitiko su laivo kapitonu Danieliu Gillenu ir laivo įgula, kartu su JAV ambasadore Lietuvoje Anne Hall, Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku, krašto apsaugos viceministru, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo ir Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadovybe apžiūrėjo laivą, aptarė strateginę Lietuvos ir JAV partnerystę ir glaudų bendradarbiavimą kovojant su regione ir pasaulyje kylančiomis grėsmėmis. 

   D. Gillenas pasidžiaugė galimybe apsilankyti Klaipėdoje ir pažymėjo, kad pagrindinis vizito tikslas – stiprinti JAV ryšius su Lietuva ir kitais NATO sąjungininkais bei užtikrinti taiką ir stabilumą Baltijos regione.

   Viceministras padėkojo laivo kapitonui ir įgulos nariams už apsilankymą Lietuvoje bei pabrėžė, kad tokio pobūdžio vizitai užtikrina JAV karinių pajėgų buvimo regione matomumą ir patvirtina NATO sąjungininkų įsipareigojimus.

   „USS Hué City“ (CG-66) yra „Ticonderoga“ klasės kreiseris. Laivas į Klaipėdą atplaukė tiesiai iš JAV ir kurį laiką plaukios Baltijos jūroje. Tokio tipo laivų kaip „USS Hué City“ JAV laivyne yra 22. Vietnamo karo metu vykusio mūšio vardu pavadintas karinis kreiseris su maždaug 370 žmonių įgula Klaipėdoje viešės iki vasario 10 d.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20190207jav senato.jpg

   Vasario 7 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su kitų Baltijos šalių ministrais lankėsi JAV Senate ir Atstovų Rūmuose.

   Dvišaliai santykiai »
   Family Foto.jpg

   Vasario 6 dieną Vašingtone, JAV vyko Globalios koalicijos nugalėti ISIS (D-ISIS) ministrų susitikimas, kurio metu 74 koalicijai priklausančių valstybių ir 5 tarptautinių organizacijų atstovai aptarė jau keturis metus trunkančią kovą su terorizmo grėsme Irake ir Sirijoje, tautinių ir religinių mažumų apsaugą, atsakomybę už regione vykdytus nusikaltimus žmogiškumui, humanitarinę pagalbą konflikto  nualintam regionui.

   Daugiašaliai santykiai »
   Energetikos sekretoriaus pavaduotojas Bruillette.png

   Vasario 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vašingtone vykusiame susitikime su JAV energetikos sekretoriaus pavaduotoju Danu Brouillette aptarė transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimą bei pabrėžė abipusę naudą didinant energetikos šaltinių diversifikaciją regione ir skatinant suskystintų gamtinių dujų importą iš JAV.

   Dvišaliai santykiai »
   Atlanto Taryba.png

   Vasario 5 dieną vizito JAV metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su JAV Senato finansų komiteto pirmininku ir „Baltijos šalių laisvės draugų grupės“ ko-pirmininku Chucku Grassley, valstybės sekretoriaus padėjėju Wessu Mitchellu, Atlanto Tarybos ekspertais bei G. Washingtono universiteto studentais ir akademine bendruomene.

   Dvišaliai santykiai »

   Ministras Linas Linkevičius vasario 4-7 dienomis vyksiančio vizito Vašingtone metu dalyvaus Globalios koalicijos nugalėti ISIS (D-ISIS) ministrų susitikime. Koalicijai priklausančių šalių atstovai aptars jau keturis metus trunkančią kovą su terorizmo grėsme Irake ir Sirijoje bei priims bendrą pareiškimą dėl tolimesnių kovos prieš ISIS veiksmų.

   Daugiašaliai santykiai »

   Lietuva vertina žingsnius, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi, siekdamos išsaugoti Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

   NATO ir tarptautinis saugumas »

   Naujienlaiškio prenumerata