Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: Veiksmingam atsakui į COVID-19 būtini koordinuoti ES veiksmai ir solidžios investicijos

Sukurta 2020.04.22 / Atnaujinta 2020.04.22 17:12
  Viceministras A. Zananavičius: Veiksmingam atsakui į COVID-19 būtini koordinuoti ES veiksmai ir solidžios investicijos

  Balandžio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) vaizdo konferencijoje, kurioje aptartas ES atsakas į COVID-19 pandemiją.

  Ministrai aptarė krizės suvaldymo priemones ir bendrus veiksmus išėjimui iš krizės bei ekonomikos gaivinimui. Šie klausimai balandžio 23 dieną bus aptariami Europos Vadovų Tarybos narių vaizdo konferencijoje.

  Ministrai taip pat aptarė ES ir valstybių narių taikomas kovos su pandemija priemones, trečiosiose šalyse įstrigusių ES piliečių repatriaciją, ES išorės sienos apsaugą ir bendrosios rinkos funkcionavimo užtikrinimą.

  „Būtinos tolesnės bendros pastangos siekiant užtikrinti pakankamą medicinos priemonių kiekį: turime spartinti bendrų pirkimų procedūras, naikinti išliekančius eksporto ES viduje ribojimus, stiprinti mokslinių tyrimų pajėgumus ir ES pramonę, kad ši galėtų gaminti gyvybiškai svarbias prekes“, - pažymėjo A. Zananavičius.

  Vaizdo konferencijoje taip pat buvo aptartos ES ekonomikos gaivinimo priemonės. „Ypač svarbu sutarti dėl ilgalaikės ekonomikos atkūrimo strategijos, vidaus rinkos atkūrimo, paramos mažoms ir vidutinėms įmonėms. Turi būti panaudojamos visos egzistuojančios ES finansinės priemonės. Svarbu, kad šiomis priemonėmis valstybės galėtų pasinaudoti kuo greičiau“, – teigė A. Zananavičius.

  Vaizdo konferencijoje viceministras akcentavo ir būtinybę jau artimiausiu metu sutarti dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos. „ES ekonomikos gaivinimui reikės milžiniškų ilgalaikių investicijų, todėl reikalingas ambicingesnis sanglaudos politikos finansavimas. Neigiamos pasekmės žemės ūkio sektoriui taip pat bus akivaizdžios, todėl svarbu jas šalinti ir užtikrinti vienodas veiklos sąlygas ūkininkams. Taip pat svarbu sutarti dėl didesnio ir gerai subalansuoto biudžeto, kuris atitiktų šiandieninę situaciją ir iššūkius, su kuriais susiduria ES ir valstybės narės“,- teigė A. Zananavičius.

  Ministrai pabrėžė, kad kovojant su COVID-19 pandemija dedamos milžiniškos ir beprecedentės pastangos, tačiau kartu pažymėjo, kad šios pastangos turi nepažeisti teisinės valstybės principų, būtų proporcingos ir ribotos laike.

  Vaizdo konferencijos metu akcentuota, kad ES privalu aktyviau kovoti su pastaruoju metu itin suintensyvėjusia dezinformacijos kampanija, nukreipta prieš Europos Sąjungą ir demokratines sistemas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  DSC_7961.jpg

  Birželio 2 dieną viceministras Neris Germanas dalyvavo tarptautinėje Saudo Arabijos ir Jungtinių Tautų (JT) surengtoje donorų Jemenui vaizdo konferencijoje, kurioje paskelbė apie Lietuvos sprendimą šiai šaliai skirti 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai. Parama bus pervesta į Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos Jemenui fondą.

  Daugiašaliai santykiai »
  pelesa.jpg

  Lietuvos ambasada Baltarusijoje, siekdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamus lietuvių bendruomenių Baltarusijoje atstovus nuo COVID-19 protrūkio, inicijavo paramos projektą, kurio metu lietuvių bendruomenėms Gervėčiuose ir Pelesoje buvo perduotos būtiniausios asmens apsaugos priemonės (veido kaukės bei dezinfekcinis skystis).

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Užsienio reikalų ministerija kai kurioms Europos Sąjungos  valstybėms, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Belgiją, Jungtinę  Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

  Konsulinės naujienos »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »
  download.jpg

  Gegužės 27 dieną Lietuvos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius pasirašė susitarimą su Butano nevyriausybine organizacija „Zamin Friends Forever” dėl paramos skyrimo veido kaukių gamybai. Projektu Lietuva prisidės prie kitų Europos šalių pagalbos remiant Butano Karalystės pastangas kontroliuoti Covid-19 plitimą šalyje.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Konsulinės naujienos »