Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

Sukurta 2020.06.09 / Atnaujinta 2020.06.09 14:34
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų
   Viceministras A. Zananavičius: ES piliečių sveikata negali priklausyti nuo prekybos ribojimų

   Birželio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje prekybos klausimais, kurioje buvo aptartos tarptautinės prekybos perspektyvos po COVID-19 pandemijos ir Pasaulio prekybos organizacijos vaidmuo.

   „COVID-19 pandemija parodė, jog priklausomybė nuo vienos šalies tiekėjų ES daro pažeidžiamą ne tik ekonomiškai, bet ir politiškai, todėl svarbu ieškoti sprendimų, kurie padėtų tokių situacijų išvengti. Yra neįsivaizduojama, kad ES piliečių sveikata ar net gyvybė priklausytų nuo prekybos apribojimų“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Ministrai sutarė, kad atvira ir sąžininga tarptautinė prekybos sistema gali prisidėti prie tiekimo grandinių diversifikavimo bei pakankamo strateginių atsargų užsitikrinimo, o tai padėtų sumažinti ES ekonominę priklausomybę, ypač farmacijos ir žaliavų sektoriuose. Lietuva pažymėjo, kad svarbu įvertinti ekonominę priklausomybę ir kituose sektoriuose, pavyzdžiui, informacinių technologijų ar atsinaujinančios energijos.

   Viceministras A. Zananavičius pabrėžė, kad lygios ir sąžiningos pasaulinės konkurencinės sąlygos yra vienas iš esminių elementų atsigavimo po COVID-19 krizės procese, todėl reikia ES lyderystės Pasaulio prekybos organizacijoje kuriant globalias taisykles, kurios iš esmės spręstų valstybių kišimosi į ekonomiką problemą.

   Prekybos komisaras P. Hoganas pristatė naujausias Europos Komisijos prekybos prognozes, pagal kurias 2020 metais pasaulio prekybos apimtys gali sumažėti 10-16 proc., o ES prekių ir paslaugų eksportas į trečiąsias šalis susitraukti 9-15 proc.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame numatoma aptarti situaciją Baltarusijoje, ES santykius su Rusija, Lotynų Amerika ir Karibų šalimis, konfliktą Kalnų Karabache, Belgrado-Prištinos dialogą, situaciją Venesueloje ir Mozambike bei kitus aktualius užsienio politikos klausimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   Ministras L.Linkevičius su Latvijos URM.jpg

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje (Belgijoje) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta ES atsakui į įvykius  Baltarusijoje, aptarta situacija Libijoje ir Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga bei tartasi dėl partnerystės su Pietų kaimynystės regionu gilinimo.

   Daugiašaliai santykiai »

   Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

   Rugpjūčio 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vaizdo konferencijos būdu dalyvaus neeilinėje Užsienio reikalų taryboje (URT). Svarbiausi tarybos klausimai – porinkiminė situacija Baltarusijoje, situacija Viduržemio jūros rytuose, Libane ir Venesueloje.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG-20200718-WA0010.jpg

   Liepos 19 dieną į Lietuvą grįžo keturi Lietuvos piliečiai, kurie buvo užstrigę Venesueloje dėl COVID-19 pandemijos. Lietuvos konsulatas Valensijoje ir Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaujant su Europos Sąjungos atstovybe bei Prancūzijos ambasada Venesueloje, padėjo šiems piliečiams grįžti į Lietuvą Prancūzijos organizuotu repatrijavimo skrydžiu iš Venesuelai priklausančios Margaritos salos.

   Konsulinės naujienos » Atstovybių naujienos »
   DSC_2060.jpg

   Liepos 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilchristas bei kiti ministerijos ir ambasados pareigūnai į JAV išlydėjo Lietuvoje pagamintų kovai su COVID-19 pandemija skirtų apsaugos priemonių siuntą.

   Dvišaliai santykiai »