Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras A. Zananavičius: Baltarusijos atominė elektrinė – saugumo grėsmė ir hibridinis iššūkis visam regionui

Sukurta 2020.10.06 / Atnaujinta 2020.10.06 17:21

Spalio 6 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Vokietijos „Hanns Seidel fondo“ organizuotoje virtualioje diskusijoje, skirtoje aptarti hibridines grėsmes ir iššūkius.

„Vyraujanti energetinio saugumo koncepcija daugiausiai apima apsirūpinimo naftos ir dujų ištekliais klausimus. Tuo tarpu atominė elektrinė nedraugiškų valstybių rankose gali tapti ekologine, visuomenės sveikatos ir nacionalinio saugumo grėsme“, – teigė viceministras, pabrėždamas, jog branduolinei energetikai reikėtų skirti daugiau dėmesio saugumo aplinkos kontekste.  

Viceministras atkreipė dėmesį, kad turime būti pasirengę atremti visą kompleksą grėsmių, kurias kelia šis objektas, įskaitant „netikras naujienas“, kibernetinius išpuolius bei atakas prieš kritinę infrastruktūrą.

Diskusijoje su Vokietijos politikais ir ekspertais pagrindinis dėmesys buvo skirtas iššūkiams, kurie vis dažniau pasitaiko Europos saugumo aplinkoje, kuomet geopolitinį spaudimą šalims siekiama daryti išnaudojant energetikos sektorių ir šalių priklausomumą nuo energijos išteklių tiekimo. Europos Sąjunga ir NATO turi stiprinti savo gebėjimus koordinuotai atgrasyti ir užkirsti kelią hibridinėms grėsmėms, kurios šiandieną yra realybė.

„Hanns Seidel“ fondas yra Miunchene nuo 1967 metų veikiantis minties centras, kurio tikslas – demokratijos stiprinimas, skatinant aktyvų piliečių įsitraukimą į sprendimų priėmimą. Fondas atlieka politinės raidos tyrimus, vykdo demokratinės ir pilietinės edukacijos projektus, teikia stipendijas.