Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Artimiausi renginiai

Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 10:15
  Verslui pristatytos europinės eksporto kliūčių šalinimo priemonės

  Balandžio 9 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su Europos Komisija surengė „Rinkų prieigos dieną“. Ministerijos ir Europos Komisijos Prekybos direktorato atstovai su Lietuvos verslu diskutavo apie kliūtis, su kuriomis įmonės susiduria eksportuodamos produktus ar paslaugas į trečiąsias šalis, ir pristatė šias kliūtis galinčias padėti verslui spręsti europines priemones.

  Lietuvos verslui suteikta išsami informacija apie ES pagalbos priemones, susidūrus su tarifiniais ir netarifiniais barjerais trečiosiose šalyse, pristatytos Europos Komisijos paslaugos verslui, supažindinta su Rinkų prieigos duomenų baze, pademonstruota, kaip ja naudotis. Pristatytas naujas el. pašto adresas – [email protected] – kuris veiks vieno langelio principu ir suteiks galimybę Lietuvos verslui lengviau pranešti apie prekybinius barjerus ar kitas problemas kylančias trečiosiose šalyse.

  Europos Komisija pristatė ES sudarytus laisvosios prekybos susitarimus su trečiosiomis šalimis ir jų naudą verslui. Šiuo metu ES turi sudariusi 40 susitarimų su 72 šalimis. Iš Europos Komisijos pateiktos statistinės informacijos matyti, kad Lietuvos verslas mažiausiai iš visų ES šalių narių naudojasi laisvosios prekybos susitarimų teikiama nauda (skaičiuojant preferencijų panaudojimo procentą).

  Lietuvos įmonės turėjo galimybę pateikti rūpimus klausimus tiesiogiai Europos Komisijos ekspertams, sektorinėse diskusijose buvo kalbama apie kliūtis, kurias patiria žemės ūkio ir maisto produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse, sveikatos produktų eksportuotojai Pietryčių Azijos valstybėse bei IT ir transporto paslaugų eksportuotojai Nepriklausomų valstybių sąjungos (NVS) šalyse.

  Europos Komisija ir ES valstybės narės, tarp jų ir Lietuva, bendradarbiaudamos su įmonėmis įgyvendina „Rinkų prieigos partnerystę“, kad nustatytų ir panaikintų kliūtis eksportui. 2018 metais prekybos barjerai darė neigiamą įtaką 51,4 milijardų eurų vertės ES eksporto daliai. Šiuo metu identifikuotų ir sprendžiamų prekybinių barjerų 59-iose trečiosiose šalyse skaičius siekia 425. Praėjusiais metais buvo panaikinti 34 barjerai 24-iose trečiosiose šalyse – tai leido padidinti ES eksporto vertę 6,1 milijardu eurų.

  Rinkų atvėrimo seminaras – verslo bendruomenei skirtas informacinis renginys, kurio tikslas – padėti verslininkams pasinaudoti Europos Sąjungos prekybos susitarimais ir bendromis pastangomis spręsti kliūčių prekybai trečiųjų šalių rinkose klausimus.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 8 dieną Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatyti Rytų partnerystės, Afganistano ir Venesuelos klausimai.

  Europos Sąjunga »
  33268919208_d6f5ba3381_z.jpg

  Vasario 19 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko diskusijos dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos, aptarta kovo 21–22 dienomis vyksiančio Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimo darbotvarkė, diskutuota dėl „Darnios Europos iki 2030 metų“ strategijos.

  Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
  42291790265_3e8e876d72_o.jpg

  Vasario 18 dieną ministras Linas Linkevičius susitikime su Europos Sąjungos vyriausiuoju derybininku „Brexit“ klausimais Michelu Barnieriu aptarė derybų eigą ir svarbiausius Lietuvos interesus. 

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 13 dieną vykusiame Vyriausybės pasitarime pritarta Užsienio reikalų ministerijos teiktam nacionalinių teisėkūros priemonių sąvadui. Jame – ministerijų siūlymai dėl įstatymų ir kiti teisės aktų, kurie bus keičiami Lietuvoje rengiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »
  brexit 1.jpg

  Vasario 13 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Vyriausybės pasitarime pristatė priemones, kurių Lietuvos diplomatinė tarnyba ėmėsi siekdama pasirengti artėjančiam galimam Jungtinės Karalystės (JK) išstojimui iš ES be susitarimo.

  Europos Sąjunga »

  Vasario 4 dieną, 5-ojo Europos Sąjungos ir Arabų šalių lygos ministrų susitikimo Briuselyje metu, užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė ES–Arabų šalių lygos bendradarbiavimo svarbą sprendžiant bendrus iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata