Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

URM PAREIŠKIMAS DĖL LIETUVOS PILIEČIŲ KELIONIŲ Į TURKIJĄ

Sukurta 2009.11.30 / Atnaujinta 2009.11.30 14:26

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė Turkijos ambasadai Vilniuje, kad pasitaiko atvejų, kai iš Lietuvos piliečių, atvykusių į Turkiją, buvo reikalaujama įsigyti šios šalies vizą, nors apie vizų režimo panaikinimą Lietuvos piliečiams Turkija pranešė dar lapkričio 12 dieną.

Užsienio reikalų ministerija instruktavo Lietuvos ambasadorių Ankaroje Darių Pranckevičių kreiptis į Turkijos užsienio reikalų ministeriją ir atkreipti jos dėmesį, kad būtina imtis priemonių sklandžiam susitarimo dėl bevizio režimo taikymui Lietuvos piliečių atžvilgiu. Taip pat paprašyta pataisyti informaciją apie vizų reikalavimus Lietuvos piliečiams Turkijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Turkijos diplomatai patikino, kad lapkričio 26 dieną buvo išsiųsta instrukcija visiems pasienio postams, kad į šalį atvykstantiems Lietuvos piliečiams nebūtų taikomas vizų režimas.

Lietuvos piliečiai gali be vizos įvažiuoti į Turkiją ir kaip turistai viešėti joje ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų. Kitais tikslais į Turkiją vykstantiems asmenims reikalavimas turėti vizą išlieka.

Primename, kad bevizis režimas Lietuvos turistams galioja, tačiau šio sprendimo įgyvendinimo pradžioje išlieka techninių nesklandumų tikimybė.

Naujienlaiškio prenumerata