Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

UNESCO vykusioje konferencijoje pristatyti ir lietuviškos žiniasklaidos iššūkiai

Sukurta 2017.03.24 / Atnaujinta 2017.03.24 15:41
   UNESCO vykusioje konferencijoje pristatyti ir lietuviškos žiniasklaidos iššūkiai
   UNESCO vykusioje konferencijoje pristatyti ir lietuviškos žiniasklaidos iššūkiai
   UNESCO vykusioje konferencijoje pristatyti ir lietuviškos žiniasklaidos iššūkiai

   UNESCO būstinėje Paryžiuje kovo 23 dieną vyko konferencija „Gaisras žurnalistikoje: mūsų laikų iššūkiai“, kurioje pasaulyje žinomi žurnalistai, leidėjai, mokslininkai ir ekspertai aptarė sudėtingą šių dienų žiniasklaidos situaciją, veikiamą technologinių, politinių ir ekonominių pokyčių.

   Renginį atidariusi UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova pabrėžė, kad tokie šiandienos iššūkiai kaip manipuliacijos, propagandos ir dezinformacijos plitimas taiko į pačią nepriklausomos, laisvos ir profesionalios žurnalistikos šerdį, todėl UNESCO, turėdama mandatą skleisti spaudos ir žodžio laisvę, turi išnaudoti visas galimybes šiems klausimams spręsti.

   Konferencijoje diskutuota, kaip populiarėjant socialinėms medijoms keičiasi žurnalistika, kaip sudaromos sąlygos „netikrų žinių“ plitimui ir profesionalumo standartų kritimui, kaip tradicinė žiniasklaida praranda savo įtaką ir kokie iššūkiai kyla demokratijai.

   Aptarta, su kokiomis identiteto krizėmis susiduria vartotojas, kokia prognozuojama ateities žiniasklaida ir kaip ji galėtų atgauti menkstantį visuomenės pasitikėjimą.

   Rytinėje sesijoje buvo gvildenami novatoriški žiniasklaidos verslo modeliai ir jų sąveika su  naujosiomis technologijomis. Savanoriškais žiūrovų įnašais finansuojamos internetinės televizijos  „Laisvės TV“ įkūrėjas Andrius Tapinas pasidalijo savo sėkmės istorija.

   Popietinėje sesijoje buvo diskutuojama apie vartotojo identiteto krizę socialinių tinklų ir kompiuterių generuojamos dezinformacijos akivaizdoje.

   Drauge su kelių kitų šalių donorais konferenciją rėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20181009_095107.jpg

   UNESCO Vykdomosios tarybos sesijoje, kuri Paryžiuje vyksta spalio 3-17 dienomis, Lietuva ypatingą dėmesį skiria žiniasklaidos ir išraiškos laisvės, žurnalistų saugumo temoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181001_144647.jpg

   Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

   Daugiašaliai santykiai »
   Optimisme 174.JPG

   Balandžio 4 dieną Paryžiuje, UNESCO būstinėje, atidaryta Kauno modernizmo architektūros paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas 1918-1940“.

   Kultūros renginiai »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »

   Paskelbtas kvietimas garso, vaizdo ir interneto žiniasklaidai tapti Europos Parlamento (EP) informaciniais partneriais laikotarpiui iki 2019 metų. Tai galimybė didelę sklaidą turinčioms žiniasklaidos priemonėms (ar jų grupėms) gauti finansinę paramą informacijos apie EP sklaidai. Terminas paraiškoms – iki vasario 28 dienos.

   Draugų grupėDec12.jpg

   Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengta diskusija, kurios metu buvo aptartos nacionalines iniciatyvos žurnalistų saugumo srityje. Diskusijoje dalyvavo  Lietuvos ambasadorė Irena Vaišvilaitė ir Užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento Žmogaus teisių skyriaus vedėjas Donatas Butkus.

   Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata