Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

Sukurta 2017.02.09 / Atnaujinta 2017.02.09 18:00
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

   Lietuva nuosekliai remia Ukrainą, ginančią ne tik savo šalies, bet ir visos Europos laisvę, – susitikime su  Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko sakė Kijeve viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Šiandien atvykome čia išreikšti paramą ir solidarumą su Jūsų žmonėmis tuo metu, kai stebime situacijos Rytų Ukrainoje eskalaciją“, – teigė L. Linkevičius.

   Lietuvos ministras vasario 9 d. Kijeve taip pat susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Heraščenko, Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, Aukščiausiosios Rados deputate Nadija Savčenko.

   „Lietuvos parama Ukrainai labai svarbi. Jūs esate patikimiausi Ukrainos partneriai“, – sakė P. Porošenko.

   Ukrainos Prezidentas pristatė Lietuvos ministrui saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir papasakojo apie praeitą savaitę įvykusį Rusijos remiamų separatistų puolimą Avdijivkoje. Prezidentas pažymėjo, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia pasiekti taikos ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

   Lietuvos ministras teigė, kad didelį nerimą visai Europai kelia tai, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų dėl kariuomenės ir ginkluotės atitraukimo iš Ukrainos teritorijos.

   L. Linkevičius taip pat informavo Ukrainos vadovus, kad šią savaitę vykusiame ES Užsienio reikalų tarybos susitikime ES ministrai pasisakė už tolesnę ES paramą Ukrainai, pozityviai įvertino Ukrainoje vykdomas reformas.

   „Karo metu vykdomos reformos parodo Jūsų šalies didelį ryžtą eiti europietišku keliu. Tačiau negalima nuleisti rankų, reikia toliau įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus, ypač kovos prieš korupciją srityje“, – sakė ministras.

   Susitikimų metu taip pat aptarta tolesnė dvišalė Lietuvos parama Ukrainai, Ukrainos ir Europos Sąjungos santykių aktualijos. Ministras pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos siekį dėl bevizio režimo su ES suteikimo artimiausiu metu.

   Rytoj Lietuvos ministras lankysis Rytų Ukrainoje.

   Mykola Lazarenko nuotraukos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 4 dieną 13 val. Užsienio reikalų ministerijoje vyks Lietuvos ir Ukrainos kultūros projekto „Šypsena prieš karą“ pristatymas. Šio projekto tikslas – rizikos zonoje rytų Ukrainoje gyvenančius vaikus ir paauglius įtraukti į teatro ir cirko veiklą, taip siekiant suvienyti nuo karo pasekmių kenčiančią visuomenę.

   Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »
   _MG_0513.JPG

   Gegužės 31 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitikime su Pasaulio ukrainiečių kongreso Prezidentu Eugene Czolij aptarė Ukrainoje vykdomas reformas, padėtį Rytų Ukrainoje bei okupuotame Kryme, galimybes bendradarbiauti Lietuvos ir Ukrainos diasporoms.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_0501.jpg

   Gegužės 17 dieną nacionalinio muziejaus-draustinio ,,Kijevo Sofija” kieme Lietuvos ir Lenkijos ambasados Ukrainoje iškilmingai paminėjo pirmosios Europoje, 1791 metų gegužės 3-ąją Abiejų Tautų Respublikos Seimo Varšuvoje priimtos Konstitucijos 227-ąsias metines. 

   Kultūros renginiai »
   IMG_8759.jpg

   Balandžio 25-27 dienomis šešiolikos skirtingų centrinės Ukrainos universitetų studentai dalyvavo Lietuvos ambasados Ukrainoje surengtame Euroatlantiniame jaunimo saugumo forume Čerkasų mieste.

   Atstovybių naujienos »
   26779702977_ce91cf814b_k.jpg

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 23 dieną Vilniuje susitikime su Ukrainos socialinės politikos ministru Andrijumi Reva pažymėjo, kad Lietuva deda visas pastangas įstatymiškai užtikrinant Lietuvoje dirbančių Ukrainos piliečių socialines garantijas ir lygias teises. Taip pat ne mažiau svarbu užtikrinti Lietuvos Respublikos piliečių, dirbančių Ukrainoje, socialines garantijas.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-3879.JPG

   Balandžio 23 dieną Užsienio reikalų ministerijoje lankėsi Gruzijos ir Ukrainos parlamentų narių delegacija, kurios vizito Lietuvoje tikslas – susipažinti su energetinio saugumo klausimais. Susitikimo metu buvo aptarti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) branduolinės saugos ir aplinkosaugos klausimai.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata