Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

Sukurta 2017.02.09 / Atnaujinta 2017.02.09 18:00
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

   Lietuva nuosekliai remia Ukrainą, ginančią ne tik savo šalies, bet ir visos Europos laisvę, – susitikime su  Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko sakė Kijeve viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Šiandien atvykome čia išreikšti paramą ir solidarumą su Jūsų žmonėmis tuo metu, kai stebime situacijos Rytų Ukrainoje eskalaciją“, – teigė L. Linkevičius.

   Lietuvos ministras vasario 9 d. Kijeve taip pat susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Heraščenko, Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, Aukščiausiosios Rados deputate Nadija Savčenko.

   „Lietuvos parama Ukrainai labai svarbi. Jūs esate patikimiausi Ukrainos partneriai“, – sakė P. Porošenko.

   Ukrainos Prezidentas pristatė Lietuvos ministrui saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir papasakojo apie praeitą savaitę įvykusį Rusijos remiamų separatistų puolimą Avdijivkoje. Prezidentas pažymėjo, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia pasiekti taikos ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

   Lietuvos ministras teigė, kad didelį nerimą visai Europai kelia tai, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų dėl kariuomenės ir ginkluotės atitraukimo iš Ukrainos teritorijos.

   L. Linkevičius taip pat informavo Ukrainos vadovus, kad šią savaitę vykusiame ES Užsienio reikalų tarybos susitikime ES ministrai pasisakė už tolesnę ES paramą Ukrainai, pozityviai įvertino Ukrainoje vykdomas reformas.

   „Karo metu vykdomos reformos parodo Jūsų šalies didelį ryžtą eiti europietišku keliu. Tačiau negalima nuleisti rankų, reikia toliau įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus, ypač kovos prieš korupciją srityje“, – sakė ministras.

   Susitikimų metu taip pat aptarta tolesnė dvišalė Lietuvos parama Ukrainai, Ukrainos ir Europos Sąjungos santykių aktualijos. Ministras pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos siekį dėl bevizio režimo su ES suteikimo artimiausiu metu.

   Rytoj Lietuvos ministras lankysis Rytų Ukrainoje.

   Mykola Lazarenko nuotraukos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG_5494.jpg

   Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

   Daugiašaliai santykiai »
   20181001_144647.jpg

   Spalio 1 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje UNESCO vadovybė, tarptautinių bei nevyriausybinių organizacijų atstovai ir ekspertai kartu su UNESCO valstybių narių diplomatais aptarė situaciją Rusijos Federacijos neteisėtai okupuotoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 22 dieną susitiko su Ukrainos graikų katalikų bažnyčios vadovu Sviatoslav Ševčiuk, kuris dalyvauja Lietuvoje vykstančio Popiežiaus Pranciškaus vizito renginiuose.

   Užsienio reikalų ministro veikla »

   Bendradarbiaujant su išorės paslaugų teikėju ir siekiant Ukrainoje sudaryti palankesnes sąlygas kreiptis dėl nacionalinių (D) vizų išdavimo, nuo 2018 metų rugsėjo 3 dienos Ukrainos piliečiai ir joje gyvenantys užsieniečiai galės kreiptis dėl nacionalinių vizų išdavimo į Vizų centrus.

   Konsulinės naujienos »
   _MG_1797a.jpg

   Rugpjūčio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius priėmė Ukrainos Kremenčiuko miesto moksleivius ir mokytojus, nugalėjusius plakatų konkurse, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pažymėti.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata