Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

Sukurta 2017.02.09 / Atnaujinta 2017.02.09 18:00
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą
   Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už paramą ir solidarumą

   Lietuva nuosekliai remia Ukrainą, ginančią ne tik savo šalies, bet ir visos Europos laisvę, – susitikime su  Ukrainos Prezidentu Petro Porošenko sakė Kijeve viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   „Šiandien atvykome čia išreikšti paramą ir solidarumą su Jūsų žmonėmis tuo metu, kai stebime situacijos Rytų Ukrainoje eskalaciją“, – teigė L. Linkevičius.

   Lietuvos ministras vasario 9 d. Kijeve taip pat susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu, Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko pirmąja pavaduotoja Iryna Heraščenko, Nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sekretoriumi Oleksandru Turčynovu, Aukščiausiosios Rados deputate Nadija Savčenko.

   „Lietuvos parama Ukrainai labai svarbi. Jūs esate patikimiausi Ukrainos partneriai“, – sakė P. Porošenko.

   Ukrainos Prezidentas pristatė Lietuvos ministrui saugumo situaciją Rytų Ukrainoje ir papasakojo apie praeitą savaitę įvykusį Rusijos remiamų separatistų puolimą Avdijivkoje. Prezidentas pažymėjo, kad tebesitęsianti Rusijos agresija neleidžia pasiekti taikos ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

   Lietuvos ministras teigė, kad didelį nerimą visai Europai kelia tai, kad Rusija nevykdo savo įsipareigojimų dėl kariuomenės ir ginkluotės atitraukimo iš Ukrainos teritorijos.

   L. Linkevičius taip pat informavo Ukrainos vadovus, kad šią savaitę vykusiame ES Užsienio reikalų tarybos susitikime ES ministrai pasisakė už tolesnę ES paramą Ukrainai, pozityviai įvertino Ukrainoje vykdomas reformas.

   „Karo metu vykdomos reformos parodo Jūsų šalies didelį ryžtą eiti europietišku keliu. Tačiau negalima nuleisti rankų, reikia toliau įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus, ypač kovos prieš korupciją srityje“, – sakė ministras.

   Susitikimų metu taip pat aptarta tolesnė dvišalė Lietuvos parama Ukrainai, Ukrainos ir Europos Sąjungos santykių aktualijos. Ministras pažymėjo, kad Lietuva remia Ukrainos siekį dėl bevizio režimo su ES suteikimo artimiausiu metu.

   Rytoj Lietuvos ministras lankysis Rytų Ukrainoje.

   Mykola Lazarenko nuotraukos.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   tomas_razmus-5006.JPG

   Vasario 19 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vykusio susitikimo su moksleiviais iš rytų Ukrainos metu buvo prisiminti Ukrainos Dangaus šimtinės didvyriai, žuvusieji 2014 metų vasario mėnesį Maidane. Lietuvos diplomatai kartu su moksleiviais pagerbė žuvusiuosius už Ukrainos laisvę tylos minute, pasidalino prisiminimais apie įvykius Maidane.

   Dvišaliai santykiai »
   003 atidarymas.jpg

   Vasario 13-15 dienomis Kijeve vyko mokomasis seminaras, skirtas žmogaus teisių ir teisės viršenybės įtvirtinimo, žodžio laisvės bei žurnalistų saugumo klausimams. Mokymuose dalyvavo apie trisdešimt Kijevo ir kitų Ukrainos regionų policijos pareigūnų ir darbuotojų, kurie klausėsi profesionalių ekspertų iš Kanados, Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO), Ukrainos, taip pat Europos Sąjungos patariamosios misijos Ukrainoje atstovų pranešimų.

   Dvišaliai santykiai »
   0112 ukrainieciai.jpg

   Sausio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos piliečiais, 1991 metų sausį gynusiais Lietuvos Respublikos Seimą. Ministras pažymėjo, kad ukrainiečių būrys buvo vienintelis užsieniečių savanorių dalinys, 1991 metais atvykęs į Vilnių ir prisidėjęs prie svarbiausių šalies objektų gynybos.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-2016.JPG

   Gruodžio 21 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje besimokančiais vaikais iš Ukrainos Donecko ir Luhansko sričių.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG_7745.JPG

   Gruodžio 11 dieną Lietuvos ambasada Ukrainoje, šiuo metu vykdanti NATO kontaktinės ambasados funkcijas, kartu su NATO atstovybe surengė NATO-Ukrainos išskirtinės partnerystės 20-mečio metų baigiamąjį renginį.

   NATO ir tarptautinis saugumas » Atstovybių naujienos »
   Ministras_PCox1.jpg

   Šiandien, gruodžio 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Pat Cox, Europos Parlamento misijos Ukrainoje, kuri yra parengusi rekomendacijas dėl Ukrainos Verchovnos Rados darbo gerinimo ir Ukrainos teisės derinimo prie ES normų, vadovu.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata