Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Sėkmingai įgyvendintas Lietuvos ir Kroatijos ES Dvynių projektas

Sukurta 2014.09.22 / Atnaujinta 2014.09.22 20:08
  Sėkmingai įgyvendintas Lietuvos ir Kroatijos ES Dvynių projektas

  Lietuva ir Kroatija baigė įgyvendinti Europos Sąjungos Dvynių projektą, skirtą Kroatijos ES reikalų koordinavimo sistemai stiprinti. Rugsėjo 22 dieną Zagrebe organizuotas šiai progai skirtas uždarymo renginys.

  Įgyvendinant projektą „Užsienio ir Europos reikalų ministerijos gebėjimų nacionaliniu lygiu koordinuoti ES reikalus stiprinimas“ siekta tobulinti Kroatijos nacionalinę ES reikalų koordinavimo sistemą, sėkmingą Kroatijos dalyvavimą ES teisėkūros procese ir didesnį Kroatijos matomumą ES. 

  Projekto uždarymo renginyje susirinkusius Kroatijos valstybės institucijų atstovus sveikino Europos Komisijos atstovybės Kroatijoje vadovas Branko Baričevičius ir Europos Sąjungos departamento vadovė Maja Bakran Marcich.

  Lietuvos komandai vadovavęs Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento direktorius Julius Pranevičius pristatė projekto rezultatus, iš kurių svarbiausi – įvertinta Kroatijos ES reikalų koordinavimo sistema, pateiktos rekomendacijos, kaip ją padaryti efektyvesnę, parengtas ES reikalų koordinavimo vadovas, organizuoti mokymai, kuriuose dalyvavo daugiau nei 130 valstybės tarnautojų, organizuota konferencija, skirta skatinti pilietinės visuomenės įsitraukimą į ES sprendimų priėmimo procesą.

  „Bendras Kroatijos, naujos ES valstybės narės, ir narystės ES dešimtmetį skaičiuojančios Lietuvos, komandos darbas per trumpą laiką leido pasiekti puikių rezultatų. Neabejoju, kad Lietuvos ekspertų žinios, patirtis, pateiktos rekomendacijos ir kartu su kolegomis kroatais parengti dokumentai stipriai prisidės prie veiksmingesnės Kroatijos ES reikalų koordinavimo sistemos kūrimo ir bus didelis postūmis dalyvauti bendruose projektuose ateityje“, – sakė J. Pranevičius.  

  Projektui įgyvendinti skirtas ketvirtis milijono eurų. Projektą finansavo Europos Komisija ir Kroatijos Respublika, o įgyvendino Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerija ir Centrine finansų ir kontraktų agentūra Kroatijoje.

  Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   

  Nuotraukoje – J. Pranevičius.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  200221 Radman Raguckienė2.jpg

  Vasario 21 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministru Gordanu Grličiumi Radmanu.

  Atstovybių naujienos »
  111.JPG

  Vasario 12 dieną Zagrebe (Kroatijoje) surengtas lietuviško romano „Kvėpavimas į marmurą“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore Laura Sintija Černiauskaite bei į kroatų kalbą knygą išvertusia vertėja Mirjana Bračko.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  DSCF8787.jpg

  Sausio 29 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė Zagrebe susitiko su Kroatijos prekybos rūmų prezidentu Luka Burilovićiumi, su kuriuo aptarė dvišalės prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo tendencijas.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  333.jpg

  Gruodžio 30 dieną Lietuvos ambasadorė Kroatijoje Jūratė Raguckienė dalyvavo Knino mieste vykusiose Kroatijos antrojo kontingento karių, kurie prisijungs prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, išlydėtuvėse.

  Daugiašaliai santykiai » NATO ir tarptautinis saugumas »
  191216 Susitikimas su Zagrebo arkivyskupui kardinolu Bozanič2.jpg

  Gruodžio 16 dieną Zagrebe (Kroatijoje) Lietuvos ambasadorė Jūratė Raguckienė susitiko su Zagrebo arkivyskupu metropolitu, kardinolu Josipu Bozaničiumi, su kuriuo aptarė puikius Lietuvos ir Kroatijos santykius, abiejų šalių katalikų ryšius bei bendradarbiavimą įvairiose srityse, kuriose indėlį galėtų turėti katalikų bažnyčia.

  Atstovybių naujienos »

  Gruodžio 5 dieną Zagrebe užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su 2020 metų sausio 1 dieną pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradedančios Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos valstybės sekretore Andreja Metelko-Zgombić.

  Daugiašaliai santykiai »