Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Rusija vetavo JT Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl referendumo Kryme paskelbimo neteisėtu

Sukurta 2014.03.15 / Atnaujinta 2014.03.18 13:29

Rusija kovo 15 d. vetavo Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliuciją dėl kovo 16 dieną rengiamo neteisėto Krymo referendumo. Rezoliucijoje buvo reiškiama parama Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei ir teritoriniam vientisumui, raginama nepripažinti Krymo statuso pasikeitimo po teisinės galios neturinčio referendumo, spręsti konfliktą politinio dialogo būdu ir susilaikyti nuo vienašališkų veiksmų bei įtampą galinčios kelti retorikos.

Už Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir dar 40 valstybių pateiktą rezoliuciją balsavo 13 Saugumo Tarybos narių, Kinija balsavimo metu susilaikė, tačiau Rusijai panaudojus veto teisę ir balsavus prieš, rezoliucija nebuvo priimta.

„Esame labai sunerimę dėl Rusijos veto šiai rezoliucijai ir jo pasekmių taikai ir saugumui regione ir už jo ribų“, - po Saugumo Tarybos balsavimo sakė Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė. Lietuvos atstovė pabrėžė, kad vetuodama šią rezoliuciją Rusija  kvestionuoja pamatinius JT organizacijos įkūrimo principus. „Mes apgailestaujame dėl šio veto. Pasaulis negali leisti, kad pasikartotų 1956, 1968, 2008 metų įvykiai“, - teigė ambasadorė R. Murmokaitė.

Ukrainos klausimas  JT Saugumo Tarybos darbotvarkėje buvo iškeltas Lietuvos iniciatyva  vasario mėnesį Lietuvai pirmininkaujant JT Saugumo Tarybai. Per 2 savaites Lietuva inicijavo 4 Saugumo Tarybos susitikimus padėčiai Ukrainoje aptarti, dar 2 posėdžiai surengti Jungtinės Karalystės ir Rusijos iniciatyva.

JT Saugumo Tarybą sudaro 5 nuolatinės narės – JAV, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Rusija, Kinija  ir 10 nenuolatinių narių, išrinktų 2 metų kadencijai – Lietuva, Liuksemburgas, Pietų Korėja, Australija, Jordanija, Nigerija, Čadas, Ruanda, Čilė, Argentina.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Minint šeštąsias neteisėtos Krymo okupacijos pradžios metines, Užsienio reikalų ministerija smerkia prieš Ukrainą vykdomą Rusijos Federacijos karinę agresiją, pradėtą Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir išplitusią į rytų Ukrainą. Rusijos vykdomi neteisėti veiksmai pažeidžia tarptautinės teisės normas, Jungtinių Tautų Chartiją, Helsinkio baigiamojo akto nuostatas, Budapešto memorandumą bei dvišalius Ukrainos ir Rusijos susitarimus.

Kalbos, pareiškimai »
Pristatymas.png

Gruodžio 20 dieną nevyriausybinės užsienio politikos tarybos „Ukrainska Prizma“ surengtos apklausos duomenimis trečius metus iš eilės Lietuva pripažinta draugiškiausia šalimi Ukrainai. Surinkusi net 78 procentų įvertinimą Lietuva ženkliai aplenkė antroje vietoje esančią Kanadą (50 proc.).

Dvišaliai santykiai » Naujienos »
ESBO MT.jpg

Gruodžio 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Bratislavoje (Slovakijoje) Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos susitikime akcentavo, kad ESBO regione svarbiausiu saugumo iššūkiu išlieka besitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir kitas kaimynines valstybes.

Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 26 dieną Taline (Estijoje) susitikę Lietuvos, Estijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrai paskelbė bendrą Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir Švedijos pareiškimą dėl Ukrainos.

Daugiašaliai santykiai »

Lapkričio 26 dieną ministras Linas Linkevičius vyksta į Taliną (Estija), kur dalyvaus neformaliose Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijose.

Užsienio reikalų ministro veikla »
DSC_2556.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoju Europos ir Euroatlantinei integracijai Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas Ukrainos bendradarbiavimas su Europos Sąjungoje (ES) ir NATO, pasirengimas 2020 metų liepos 6-7 dienomis Vilniuje vyksiančiai Ukrainos reformų konferencijai bei saugumo padėtis rytų Ukrainoje.

Dvišaliai santykiai »