Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Politinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai aptarti su Airijos ambasadoriumi

Sukurta 2017.02.09 / Atnaujinta 2017.02.09 13:30
  Politinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimai aptarti su Airijos ambasadoriumi

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius vasario 9 dieną susitiko su Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Davidu Noonanu. Susitikimo metu kalbėta dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo temomis, ES darbotvarkės, Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos ir kitais aktualiais klausimais.

  „Airija ir Lietuva – artimos ES partnerės, galinčios pasigirti sutampančiu požiūriu daugeliu užsienio politikos klausimų. Tikimės ir ateityje išlaikyti nuoseklų ir kryptingą abiejų šalių bendradarbiavimą“, – teigė viceministras.

  Apariant dvišalį dalinimąsi patirtimi, išskirtas galimas Lietuvos ir Airijos bendradarbiavimas žemės ūkio srityje.

  Abu susitikimo dalyviai sutarė, kad Jungtinės Karalystės derybų dėl išstojimo iš Europos Sąjungos metu svarbu išlaikyti stiprius ES ir JK santykius, paremtus bendromis vertybėmis. Pasak viceministro, turime užtikrinti tai, kad ES piliečiai, gyvenantys Jungtinėje Karalystėje, nebūtų diskriminuojami. Abi pusės sutiko, kad ateities santykiai su JK turi būti grįsti teisių ir pareigų balansu.

  Susitikimo pabaigoje viceministras atkreipė ambasadoriaus dėmesį į Baltarusijoje statomą Astravo atominę elektrinę ir jos keliamą grėsmę Lietuvai ir regionui. Ambasadorius patvirtino, kad Airija supranta mūsų šalies susirūpinimą ir palaiko Lietuvą šiuo klausimu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  airija.jpg

  Kovo 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Airijos vicepremjerą, užsienio reikalų ir prekybos ministrą Simon Coveney su Šv. Patriko diena ir palinkėjo Airijai ir jos žmonėms sėkmės ir gerovės.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-1314.JPG

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 12 dieną susitikime su Airijos Parlamento Jungtinio Užsienio reikalų, prekybos ir gynybos komiteto pirmininku Brendanu Smithu aptarė aktualiausius dvišalius, Europos Sąjungos ir Rytų kaimynystės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  20180213_185458.jpg

  Vasario 13 dieną didžiausiame Airijos universitete University College Dublin atidaryta Izraelio, Lietuvos, Japonijos ir Nyderlandų ambasadų surengta paroda „Daugiau negu pareiga. Diplomatai – Pasaulio Teisuoliai“ („Beyond Duty. Diplomats recognized as Righteous Among the Nations“).

  Atstovybių naujienos »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 11-13 dienomis su darbo vizitu lankysis Airijoje.

  Dvišaliai santykiai »
  1.jpg

  Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje sausio 26-28 dienomis dalyvavo didžiausioje Airijos turizmo parodoje „Holiday World Show 2018“. Tai jau ketvirtas kartas, kai ambasada kartu su partneriais iš Lietuvos pristato Airijos gyventojams turizmo galimybes visoje Lietuvoje.

  su svietimo ministru.jpg

  Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata