Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Pietų Afrikos Respublikoje pristatyta Lietuvos verslo ir investicinė aplinka

Sukurta 2020.01.29 / Atnaujinta 2020.01.29 17:07
  Pietų Afrikos Respublikoje pristatyta Lietuvos verslo ir investicinė aplinka

  Sausio 29 dieną Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) besilankanti Lietuvos verslininkų delegacija dalyvavo Lietuvos ambasados kartu su Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacija organizuotuose verslo pusryčiuose, skirtuose supažindinti Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų verslo misijos dalyvius su verslo sąlygomis bei verslo vystymo galimybėmis šalyje, taip pat užmegzti kontaktus potencialiai partnerystei.

  Renginyje Lietuvos ambasadorė PAR Sigutė Jakštonytė pristatė dvišalių ekonominių santykių dinamiką, verslo ir investicinę aplinką Lietuvoje. „Didžiulis PAR verslo bendruomenės susidomėjimas Lietuvos verslo misija ir besilankančiomis įmonėmis parodo, kad potencialas bendradarbiavimui yra didelis”, – teigė ambasadorė.

  Ambasadorė atkreipė dėmesį, kad pagal Europos Sąjungos Ekonominės partnerystės susitarimą su Pietų Afrikos vystymosi bendrija, Lietuvos eksportuotojai didžiąją dalį prekių gali eksportuoti į PAR bei kitas regiono šalis, taikant nulinius ar ženkliai mažesnius nei iki tol importo tarifus. Ambasadorė kvietė Lietuvos įmones, besidominčias verslo galimybėmis PAR bei kitose regiono šalyse, atsižvelgti į šio susitarimo teikiamas galimybes.

  Verslo misijos metu Lietuvos įmonės taip pat dalyvaus verslo galimybių pristatymo ir kontaktų apsikeitimo (B2B) renginiuose Keiptauno prekybos ir pramonės rūmuose, susitiks su Kwa-Zulu Natal ir Western Cape regionų investicijų plėtros agentūrų, šakinių asociacijų atstovais bei aplankys PAR įmones.

  Pirmojoje Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo misijoje PAR dalyvauja dvylika įmonių, atstovaujančių maisto, gėrimų, baldų, tekstilės, aprangos, kosmetikos, filmų pramonės ir reklamos sektorius.

  Pietų Afrikos Respublika yra 43-ioji Lietuvos prekybos partnerė. 2018 metais dvišalės prekybos apimtys siekė 88,2 mln. eurų. Lietuvos eksportas į PAR sudarė 35 mln. eurų, o importas - 53,2 mln. eurų. Pagrindinės eksportuojamos prekės buvo javai ir gaminiai iš javų, transporto priemonės, jų dalys ir reikmenys, optikos, fotografijos, medicinos prietaisai.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

  Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

  Rugsėjo 17 dieną Ekonominės diplomatijos tarybos Darbo grupės posėdyje buvo aptartas situacijos Baltarusijoje poveikis Lietuvos ekonomikai, ekonominio atstovavimo tinklo plėtra bei atnaujintas prioritetinių eksporto skatinimo rinkų sąrašas.  Posėdyje taip pat pristatytas pagalbos Baltarusijai planas ir aptarti Baltarusijos grasinimai įvesti ekonomines ribojamąsias priemones Baltijos valstybėms.

  Ekonominiai santykiai » Naujienos »

  „Teigiamai vertiname Ukrainos sprendimą neįvesti prekybą ribojančių priemonių, nes sąžininga ir taisyklėmis paremta prekyba, o ne protekcionistinės priemonės, prisideda prie dvišalių santykių plėtros”, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
  DSC_5652.jpg

  Gegužės 29 dieną nuotoliniame posėdyje Lietuvos Respublikos Vyriausybės komisija – Ekonominės diplomatijos taryba (EDT) diskutavo apie COVID-19 pandemijos poveikį Lietuvos ekonomikai ir prekybai bei šiame kontekste svarbius ekonominės diplomatijos strateginių krypčių ir atstovavimo plėtros klausimus.

  Ekonominiai santykiai »
  DSC_3924.jpg

  Gegužės 4 dieną vaizdo konferencijos metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su Amerikos prekybos rūmų nariais aptarė Lietuvos ir JAV ekonominius santykius, tarptautinės ir regioninės politikos ir prekybos aktualijas, taip pat pristatė Vyriausybės priemones kovojant su COVID-19, karantino švelninimo ir šalies sienų atvėrimo etapus. Pokalbio dalyviai domėjosi saugumo situacija regione, dezinformacijos plitimu pasinaudojant COVID -19 krize ir kaip tai gali paveikti verslo aplinką.

  Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »