Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Pasaulinėje kovoje su COVID-19 pabrėžta veiksmingos komunikacijos svarba

Sukurta 2020.06.09 / Atnaujinta 2020.06.09 11:20
  Pasaulinėje kovoje su COVID-19 pabrėžta veiksmingos komunikacijos svarba

  Birželio 8 dieną vaizdo konferencijos būdu vyko Europos Sąjungos (ES) vystomojo bendradarbiavimo ministrų taryba, kurioje pagrindinis dėmesys skirtas ES pagalbos su COVID-19 kovojančioms besivystančioms šalims pažangos įvertinimui.

  Lietuvai atstovavęs užsienio reikalų viceministras Neris Germanas teigė, kad kovoje su pandemija visos šalys yra vienodai svarbios, o geografiniu požiūriu ES Rytų partnerystės ar kitos pasaulio šalys neturi būti diskriminuojamos.

  Savo pasisakyme N. Germanas dėmesį skyrė veiksmingai komunikacijai ir priminė jungtinę Baltijos valstybių ir Slovakijos iniciatyvą dėl kovos su trečiųjų šalių dezinformacija pandemijos metu ir ateityje.

  „Bendros ES pastangos padėti besivystančioms šalims nebus veiksmingos, jeigu nesiimsime  ambicingų veiksmų kovojant su nedraugiškų trečiųjų šalių propaganda“, - pabrėžė N. Germanas.

  Ministrams taip pat buvo pateikta naujausia informacija apie derybas dėl ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno šalių grupės santykių ateities po 2020 metų, taip pat tolesni žingsniai kuriant naująją ES išorės finansų sistemą.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  104736094_3152670181476748_3328175395725213093_n.jpg

  Birželio 19 dieną iš Zoknių oro uosto Šiauliuose į Jerevaną (Armėnijoje) išvyko vienuolikos specialistų savanorių komanda, kuri padės su itin rimtais iššūkiais dėl pandemijos susiduriančiai šaliai. Lietuvos specialistai dalinsis įgūdžiais gydant ir slaugant COVID-19 sergančius ligonius bei patirtimi valdant viruso sukeltą ekstremalią situaciją.

  Dvišaliai santykiai »
  foto.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

  Atstovybių naujienos »

  Birželio 18 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjo su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Pokalbio metu aptartas dvišalis bendradarbiavimas, reformų procesas Ukrainoje, Rytų partnerystės politika.

  Daugiašaliai santykiai »
  reopen.png

  Birželio 15 dieną pradėjo veikti svetainė „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES”), padėsianti Europos Sąjungos (ES) piliečiams greitai rasti  informaciją apie juos dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

  Daugiašaliai santykiai »
  DSC_8636.JPG

  Birželio 15 dieną ministro Lino Linkevičiaus kvietimu Baltijos šalių ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai Vilniuje aptarė tarpusavio bendradarbiavimą ir dėl Covid-19 pandemijos įvestų apribojimų lengvinimo veiksmus.

  Daugiašaliai santykiai »

  Birželio 11 dieną ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformalioje Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje aptarė Rytų partnerystės politikos pasiekimus ir iššūkius.

  Daugiašaliai santykiai »