Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Oficialiai pradėtas Lietuvos ir Kroatijos URM Dvynių projektas

Sukurta 2014.04.28 / Atnaujinta 2014.04.28 16:22
   Oficialiai pradėtas Lietuvos ir Kroatijos URM Dvynių projektas
   Oficialiai pradėtas Lietuvos ir Kroatijos URM Dvynių projektas
   Oficialiai pradėtas Lietuvos ir Kroatijos URM Dvynių projektas

   Kroatijoje, Zagrebe, balandžio 28 dieną Lietuvos ir Kroatijos diplomatai atidarė bendrą Europos Sąjungos Dvynių projektą, skirtą Kroatijos ES reikalų koordinavimo sistemai stiprinti.

   „Esu tikras, kad per narystės ES dešimtmetį ir pirmininkavimo ES Tarybai pusmetį Lietuvos įgytos žinios ir patirtis prisidės prie aktyvesnio ir kokybiškesnio Kroatijos dalyvavimo ES sprendimų priėmimo procese. Tai unikali galimybė stiprinti dvišalius Lietuvos ir Kroatijos santykius plėtojant aktyvų diplomatinį dialogą“, – atidaryme sakė projekto Lietuvos komandai vadovaujantis Užsienio reikalų ministerijos Pirmininkavimo ES Tarybai departamento direktorius Julius Pranevičius.

   Projekto „Užsienio ir Europos reikalų ministerijos gebėjimų nacionaliniu lygiu koordinuoti ES reikalus stiprinimas“ atidarymo renginyje susirinkusius Kroatijos valstybės institucijų, Kroatijoje reziduojančių ES valstybių narių ambasadų atstovus sveikino Kroatijos Ministro Pirmininko pirmoji pavaduotoja, Užsienio ir Europos reikalų ministrė Vesna Pusić. Dvynių projektą iš Kroatijos pusės pristatė Užsienio ir Europos reikalų ministerijos (UERM) generalinis direktorius ES reikalams Hrvoje Marušićius.

   Įgyvendinant projektą siekiama stiprinti Kroatijos UERM gebėjimus rengti, derinti ir tvirtinti nacionalines pozicijas ES darbotvarkės klausimais ir koordinuoti ES reikalus, didinti suinteresuotų visuomenės grupių žinias apie ES, taip pat padėti Kroatijai tapti labiau matomai ES. Vykdydami projektą, Lietuvos ekspertai analizuos Kroatijos ES reikalų koordinavimo sistemą ir pasiūlys būdus padaryti ją veiksmingesnę. Taip pat bus organizuojami mokymai ir vizitas Lietuvoje ES reikalų koordinavimo srityje dirbantiems Kroatijos valstybės institucijų atstovams, konferencijos nevyriausybinio sektoriaus atstovams.    

   Projektas bus vykdomas 9 mėnesius, jam skirtas ketvirtis milijono eurų. Projektą finansuoja Europos Komisija ir Kroatijos Respublika, o įgyvendina Lietuvos URM ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Kroatijos UERM ir Centrine finansų ir kontraktų agentūra Kroatijoje.

   Apie ES Dvynių programą plačiau skaitykite čia.

   Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos nuotraukose:

   1. Iš kairės: Europos Komisijos atstovybės Kroatijoje vadovas ambasadorius Branko Baričevićius,V. Pusić, H. Marušićius, Kontraktų ir finansų agentūros Kroatijoje direktorė Nataša Mikuš Žigman;

   2. Iš kairės: H. Marušićius, J. Pranevičius, N. Mikuš Žigman;

   3. J. Pranevičius.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Dvynių projektas JOR_1.jpg

   Balandžio 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Arvydas Daunoravičius Jordanijos sostinėje Amane dalyvavo Jordanijai skirto Europos Sąjungos (ES) Dvynių projekto „Jordanijos viešojo saugumo direktorato Sienų ir apgyvendinimo departamento gebėjimų stiprinimas“ baigiamojoje konferencijoje.

   Atstovybių naujienos »