Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“

Sukurta 2019.12.02 / Atnaujinta 2019.12.02 10:48
  Nyderlanduose gyvenančius Lietuvos menininkus suvienijo renginys „Kūrybos galerija“

  Lapkričio 30 dieną Lietuvos ambasadoje Nyderlanduose vyko Lietuvos rašytojų bei dailininkų kūrybą vienijantis renginys „Kūrybos galerija“. Renginys skirtas suburti Nyderlanduose gyvenančių kūrybiškų žmonių bendruomenę, suteikti jiems galimybę kartu prisistatyti bei pristatyti savo darbus visuomenei.

  Gausiai susirinkusią publiką pasveikino ambasadorius Vidmantas Purlys kartu su renginio iniciatore rašytoja Rasa Sage.

  „Apie tokį renginį galvojome ne kartą, todėl kai tik sulaukėme iniciatyvos iš Nyderlanduose gyvenančios rašytojos Rasos Sagės, paskatinome šią iniciatyvą ir tikiuosi, kad toks renginys taps gražios tradicijos pradžia“, – sveikinimo kalboje sakė ambasadorius V. Purlys.

  Nyderlanduose gyvena nemažas skaičius lietuvių menininkų, kurių darbai yra pripažinti tarptautiniame kontekste. „Kūrybos galerijos“ lankytojai galėjo stebėti Viltės Šilkaitytės performansą, įkvėptą netrukus olandų kalba pasirodysiančios K. Donelaičio poemos „Metai“, grožėtis dailininkų Rasos Šnipaitės, Ligitos Pučėtaitės, Arūno Tiškaus, Jolijos Reinikytės Bulligan paveikslais bei Kamilės Kveckaitės, šiais metais įtrauktos į „Adobe rising stars“ didžiausio talento potencialą turinčių fotografų dešimtuką, nuotrauka.

  Publika galėjo pasiklausyti nemažo būrio literatų, skaitančių savo kūrybą – eiles bei prozą. Trys autorės: Vilija Stančiauskaitė, Jūratė Prins ir Rasa Sagė pristatė naujausias savo knygas.

  Renginio pabaigoje ambasadorius Vidmantas Purlys visus pakvietė į diskusiją, kurioje buvo akcentuojama pasitikėjimo savo kūryba svarba, drąsa ją realizuojant, galimybės skleisti žinutę apie Lietuvą per savo kūrybą. Diskusijoje buvo pabrėžiama lietuviškumo, lietuvių kalbos išlaikymo svarba.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  110094250_3673577732658847_2086909653789217158_o.png

  Prisimindama prieš šešerius metus įvykusią lėktuvo MH17 katastrofą, Lietuva solidarizuojasi su aukų artimaisiais ir remia jų bei Nyderlandų vyriausybės pastangas siekti Rusijos atsakomybės už šią tragediją pripažinimo Europos žmogaus teisių teisme, taip pat ir Nyderlandų šiemet pradėtą 4 įtariamųjų teismo procesą. Šios tragedijos kaltininkai turi būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

  JT Saugumo Taryba »

  Gegužės 27 dieną Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti oro susisiekimą tarp Lietuvos ir Vokietijos bei Nyderlandų Karalystės.

  Konsulinės naujienos »

  Balandžio 27 dieną ministras Linas Linkevičius pasveikino Nyderlandų Karalystės užsienio reikalų ministrą Stefą Bloką ir šalies gyventojus nacionalinės šventės – Karaliaus dienos – proga.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_3966.JPG

  Lapkričio 28 Leideno universitete Hagoje vyko Lietuvos ambasados Nyderlanduose inicijuota vieša diskusija „Molotovo-Ribentropo paktas ir jo pasekmės: įtakos sferos Europoje”.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_7101.JPG

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje pristatyta istoriko Aurimo Švedo ir profesorės Irenos Veisaitės knygos „Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ leidimas rusų kalba.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
  IMG_3777.jpg

  Spalio 10 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Nyderlanduose surengė bendrą koncertą, kuriuo paminėjo Liublino unijos 450 metų sukaktį ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos 200-ąsias gimimo metines.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »