Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minske pristatyta S. Žiūros fotografijų paroda

Sukurta 2020.02.07 / Atnaujinta 2020.02.07 10:41
   Minske pristatyta S. Žiūros fotografijų paroda
   Minske pristatyta S. Žiūros fotografijų paroda
   Minske pristatyta S. Žiūros fotografijų paroda

   Vasario 6 dieną Nacionaliniame šiuolaikinio meno centre Minske Lietuvos ambasada Baltarusijoje pristatė žymaus Lietuvos fotomenininko Sauliaus Žiūros fotografijų parodą „Vilniaus horizontai“.

   Šia unikalia paroda šįmet pradėjusi savo kultūros renginių ciklą, Lietuvos ambasada baltarusių visuomenę pakvietė apžiūrėti įspūdingo formato tradiciniu fotoaparatu ir dronu užfiksuotus nepakartojamus Vilniaus vaizdus.

   Pasak parodą atidariusio Lietuvos ambasados atstovo Mindaugo Gabrėno, 1323 metais Vilnius Gedimino laiškuose pirmą kartą paminėtas todėl, kad jau tuomet siekė tapti daugiataučiu, multikultūriniu, tolerantišku miestu. „Vilniuje susipynusios Rytų ir Vakarų kultūros, Vilniuje savo namus rado įvairių tautų atstovai, Vilnius savas ir baltarusiams. Praėjusiais metais pristatę Ričardo Gavelio romano „Vilniaus pokeris“ vertimą į baltarusių kalbą, šiandien autoriaus dėka džiaugiamės jus visus matydami šio Vilniaus metraščio vizualizacijoje“, – kalbėjo M. Gabrėnas.

   Parodos autorius, daugkartinis Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Auksinio kadro“ laimėtojas Saulius Žiūra pripažino, kad detaliai matyti Vilnių jam padėjo architektūros studijos, o gebėjimas pastebėti net smulkiausias miesto detales ir jas suburti į bendrą Vilniaus paveikslą ateina savaime ir pamažu.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ir energetikos ministrai Linas Linkevičius ir Žygimantas Vaičiūnas bendru laišku kreipėsi į Baltarusijos užsienio reikalų, energetikos ir nepaprastųjų situacijų ministrus Vladimirą Makėjų, Victorą Karankevichių bei Vladimirą Vashchenko, ragindami nepradėti atominės elektrinės (AE) Baltarusijoje eksploatacijos, nepašalinus šio objekto trūkumų.

   Ministerijos naujienos »
   Prisikeles Kristus2.jpg

   Liepos 24 dieną Lietuvos ambasadoje Austrijoje surengtos ypatingos istorinės, meninės ir kultūrinės reikšmės skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ išlydėtuvės į Lietuvą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Wall 152x190.jpg

   Žinomos Lietuvos menininkės Sigitos Maslauskaitės-Mažylienės darbas „Siena“ išrinktas vienu iš trijų Jungtinių Tautų (JT) biuro Ženevoje surengto meno konkurso „Ateitis, kurios norime“ nugalėtojų.

   Atstovybių naujienos »

   Esame suinteresuoti su Baltarusija plėtoti geros kaimynystės santykius, grindžiamus abipuse pagarba ir pasitikėjimu. Tačiau tai priklauso ir nuo kaimyninės šalies valios ir veiksmų.

   Kalbos, pareiškimai »
   109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

   Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

   Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Liepos 10 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT), ambasadorius Andrius Krivas pasisakė interaktyviame dialoge su JT specialiąja pranešėja žmogaus teisių padėties Baltarusijoje klausimais Anaïs Marin.

   Daugiašaliai santykiai »