Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Maskvoje pristatyta knyga apie režisierių Giedrių Mackevičių

Sukurta 2018.12.17 / Atnaujinta 2018.12.17 15:41
   Maskvoje pristatyta knyga apie režisierių Giedrių Mackevičių
   Maskvoje pristatyta knyga apie režisierių Giedrių Mackevičių

   Maskvos meno darbuotojų rūmuose gruodžio 14 dieną pristatyta Lietuvoje išleista monografija „Giedrius Mackevičius ir jo teatras“, kurią, remdamasi 2017 metais Lietuvoje vykusios konferencijos medžiaga, sudarė Lietuvos teatro, muzikos ir kino mokslinė bendradarbė Liucija Armonaitė.

   Giedrius Mackevičius (1945–2008) – lietuvis režisierius, legendinis teatro novatorius, įėjęs į istoriją kaip Plastinės dramos teatro, gyvavusio Maskvoje 1973 – 1992 metais, įkūrėjas ir vadovas. Tardamas sveikinimo žodį, ambasadorius Remigijus Motuzas pabrėžė, kad G. Mackevičius pasiekė neįtikėtinų aukštumų. Sukurdamas pirmąjį pasaulyje tokio žanro teatrą, pelnė visuotinį pripažinimą ir, kaip teatro novatorius, įėjo į pasaulio teatro istoriją.

   Iškilmingame vakare gausiai dalyvavę G. Mackevičiaus buvusio teatro aktoriai, kritikai ir meno istorikai, pasidalindami prisiminimais apie to laikotarpio bendrą kūrybinį darbą, atskleidė, kad tai buvo ir pirmasis laisvosios kūrybinės minties prasiveržimas sovietiniais metais.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Balandžio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijai pateiktas Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atsakymas į balandžio 12 dienos notą dėl Lietuvos atstovybės Maskvoje darbuotojų ir jų šeimos narių saugumo užtikrinimo.

   Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

   Balandžio 12 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam įteikta nota dėl gautų grasinimų Lietuvos diplomatinės atstovybės Rusijos Federacijoje darbuotojams ir jų šeimos nariams.

   Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
   20190404_190404b-014.jpg

   Balandžio 4 dieną NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Vašingtone ministras Linas Linkevičius  ragino reaguoti į Europos saugumą silpninančius Rusijos veiksmus Juodosios jūros regione ir ginklų kontrolės srityje.

   NATO ir tarptautinis saugumas »
   IMG_3698.JPG

   Minint represinės sovietinio saugumo vykdytos operacijos „Priboj“ (liet. − „Bangų mūša“) 70-metį, Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai pagerbė politinių represijų aukų atminimą. Prie Maskvoje prieš dvejus metus atidengto memorialo „Gedulo siena“ Baltijos valstybių diplomatai padėjo gėles ir uždegė žvakes.

   Atstovybių naujienos »
   IMG_3657.jpg

   Kovo 18 dieną Lietuvos ambasadoje Maskvoje skambėjo vieno iš geriausių jaunųjų F. Šopeno muzikos atlikėjų, pianisto Kasparo Uinsko atliekama muzika.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Užsienio reikalų ministerija, siekdama sudaryti patogesnes sąlygas pareiškėjams ir įgyvendindama Specialiojo tranzito schemos tobulinimą, įdiegė internetinės paraiškos pildymą.

   Konsulinės naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata