Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą

Sukurta 2019.12.16 / Atnaujinta 2019.12.16 15:18
   Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą
   Madride pristatytas Lietuvos indėlis į Azijos ir Europos santykių plėtrą

   Gruodžio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas  dalyvavo  Azijos ir Europos dialogo (ASEM) 14-ajame užsienio reikalų ministrų susitikime Madride, Ispanijoje.  

   „Per penkiolika  narystės ASEM metų sėkmingai plėtojome ryšius su Azijos partneriais, kad  drauge įveiktume globalius iššūkius ir sukurtume  naujas  galimybes savo ekonomikos stiprinimui ir žmonių gerovei. 2017 metais paskatinome ASEM valstybes kartu dirbti moterų ekonominio įgalinimo srityje, o 2019 metais Lietuva inicijavo ASEM Transporto ministrų dialogą“, – pabrėžė viceministras.

   Pristatydamas Lietuvos įnašą į Europos ir Azijos ryšių plėtrą, viceministras pabrėžė, kad skaitmeninė ekonomika tapo  sparčiausiai augančiu Lietuvos ekonomikos sektoriumi, sėkmingai plėtojamos finansinės technologijos, taip pat vykdoma moterų įtraukimo į informacinėmis technologijomis grįstą ekonomiką programa, padedanti moterims siekti profesinės karjeros ir užtikrinti lyčių lygybę darbo rinkoje.

   N. Germanas  taip pat  pristatė Lietuvos iniciatyvas stiprinant bendras pastangas užtikrinti kibernetinį saugumą ir siekiant apsaugoti informacinę erdvę nuo dezinformacijos.  

   ASEM dialoge dalyvauja  30 Europos ir 21 Azijos šalis, taip pat Europos Komisija ir Pietryčių Azijos valstybių tarptautinės organizacijos sekretoriatas. Dialogas skirtas plėtoti politinį, ekonominį, švietimo ir kultūros bendradarbiavimą bei tiesioginius žmonių ryšius. Lietuva ASEM nare tapo 2004 metais.       

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_2247.jpg

   Spalio 24-25 dienomis Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija ,,Žvilgsnis į Aziją: iššūkiai ir galimybės“, kurią organizuoja Užsienio reikalų ministerija. Pranešėjai iš daugiau kaip dešimties valstybių ir tarptautinių organizacijų dalijasi įžvalgomis apie procesus Azijos-Ramiojo vandenyno regione, jų įtaką Europai ir Lietuvai.

   Daugiašaliai santykiai »
   Uzsklanda - 16x9-2.png

   Spalio 24-25 dienomis Vilniuje vyks tarptautinė konferencija ,,Žvilgsnis į Aziją: iššūkiai ir galimybės“, kurią organizuoja Užsienio reikalų ministerija. Pranešėjai iš daugiau kaip dešimties valstybių ir tarptautinių organizacijų pateiks savo įžvalgas apie pasaulio dėmesio centre vykstančius procesus Azijos-Ramiojo vandenyno regione, jų įtaką Europai ir Lietuvai.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_9783.jpg

   Spalio 4 dieną Vilniuje vyko Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuota tarptautinė prekybos konferencija „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia“. Konferenciją atidaręs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius akcentavo prekybos taisyklių ir naujų technologijų potencialo išnaudojimo svarbą plėtojant verslo ryšius su Azija.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   Outlook on Asia.jpg

   Spalio 4 dieną Vilniuje, verslo centre „Pirklių klubas“, vyks tarptautinė prekybos politikos konferencija  „Shaping the Future of Trade: Outlook on Asia”.

   Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »