Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka

Sukurta 2020.02.18 / Atnaujinta 2020.02.18 16:47
   Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka
   Lietuvos verslui pristatyta Australijos rinka

   Vasario 18 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko Australijos rinkos pristatymo renginys Lietuvos įmonėms. Seminaras organizuotas kartu su  Australijos ambasada Lenkijoje.

   Pristatydama Lietuvos ir Australijos ekonominį ir politinį bendradarbiavimą bei tiesioginių užsienio investicijų potencialą, Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė Dalia Kreivienė, pabrėžė, kad didėjantį Lietuvos verslo susidomėjimą Australija atspindi nuo 2010 metų auganti dvišalė Lietuvos-Australijos prekyba.

   „Ekonomiškai pasiturinti Australija traukia Lietuvos gamintojus, ieškančius galimybių plėsti eksporto geografiją“, – teigė D. Kreivienė. Ji taip pat apžvelgė Lietuvos prioritetus Europos Sąjungos-Australijos derybose dėl laisvosios prekybos susitarimo ir apibendrino minėto susitarimo naudą Lietuvos verslui.

   Didelio dėmesio sulaukusio renginio metu Australijos ambasadorius Lietuvai Lloydas Brodrickas pristatė dvišalės prekybos rodiklius bei derybų dėl laisvosios prekybos susitarimo eigą. Australijos vyresnysis prekybos atstovas Centrinei Europai Anthonis Weymouthas pristatė verslo plėtros galimybes, apžvelgė Australijos gynybos pramonės atnaujinimo programą, statybos infrastruktūros projektus, medienos ir modulinių namų sektoriaus bei aukštųjų technologijų sektorių perspektyvas. Lietuvos įmonių atstovai dalinosi eksporto į Australiją patirtimi.

   Australijos rinkos pristatymo renginys organizuotas rengiantis šiais metais planuojamam Lietuvos ambasados Australijos sostinėje Kanberoje atidarymui. Tikimasi, kad Lietuvos ambasada Australijoje ne tik vienys gausią ir gilias tradicijas turinčią lietuvių bendruomenę, bet ir prisidės prie Lietuvos ir Australijos institucijų, verslo ir mokslo ryšių stiprinimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   received_524868861497207.jpeg

   Vasario 17 dieną Lietuvai akredituotiems užsienio valstybių ambasadoriams surengtas apsilankymas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre.

   Ekonominiai santykiai »
   Šveicarija_2.jpg

   Sausio 30-31 dienomis užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lankėsi Šveicarijoje,  kur pristatė Lietuvos ekonominį potencialą Lietuvos-Šveicarijos verslo forume. Viceministras akcentavo siekį gilinti dvišalį bendradarbiavimą technologijų ir inovacijų srityje ir džiaugėsi, jog Lietuvos ir Šveicarijos įmonės jau yra užmezgusios ryšius bei įgyvendina konkrečius projektus.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   DSC_5278.jpg

   Sausio 31 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Turkijos prekybos ministre Ruhsar Pekcan. Susitikime aptarti dvišaliai ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo klausimai, galimybės stiprinti bendradarbiavimą aukštųjų technologijų ir gyvybės mokslų srityse.

   Dvišaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »
   IMG_0793.jpg

   Sausio 29 dieną Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) besilankanti Lietuvos verslininkų delegacija dalyvavo Lietuvos ambasados kartu su Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos verslo asociacija organizuotuose verslo pusryčiuose, skirtuose supažindinti Vilniaus pramonės, prekybos ir amatų rūmų verslo misijos dalyvius su verslo sąlygomis bei verslo vystymo galimybėmis šalyje, taip pat užmegzti kontaktus potencialiai partnerystei.

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   1111.jpg

   Sausio 27 dieną prasidėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos ambasados Pretorijoje organizuojama verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje (PAR).

   Atstovybių naujienos » Ekonominiai santykiai »
   Konsulato atidarymas.jpg

   Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Gediminas Varvuolis atidarė Lietuvos garbės konsulatą Darvine, Australijoje. Garbės konsule Šiaurinėje Australijos teritorijoje paskirta aktyvi Pasaulio lietuvių bendruomenės narė Eglė Garrick.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »