Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuvos užsienio reikalų viceministras sveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę su veiklos 70-mečiu

Sukurta 2017.06.03 / Atnaujinta 2017.06.03 19:00
  Lietuvos užsienio reikalų viceministras sveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę su veiklos 70-mečiu

  Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas birželio 2 d. Londone pasveikino Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenę (JKLB), šiemet švenčiančią savo veiklos 70-mečio jubiliejų.

  „Jau 70 metų bendrai veiklai sujungiate įvairių pomėgių ir skirtingo amžiaus Jungtinės Karalystės lietuvius, taip prisidėdami prie lietuvybės puoselėjimo. Smagu matyti, kaip aktyviai Jūs dalyvaujate kultūrinėje ir pilietinėje veikloje, mokote vaikus lietuvių kalbos ir tęsiate renginių tradicijas. Tai yra didelė parama ugdant patriotiškumą. Ryšių su Tėvyne išlaikymas, bendrų projektų vykdymas, neatitrūkimas nuo valstybės gyvenimo leidžia vienaip ar kitaip, sugrįžus į Lietuvą ar gyvenant užsienyje, dalyvauti mūsų šalies ateities kūrime“, – sveikindamas kalbėjo viceministras ir linkėjo neblėstančios energijos ir entuziazmo kartu kuriant Globaliąją Lietuvą. Aktyviai bendruomenės veikloje dalyvaujantiems Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės atstovams viceministras N. Germantas įteikė Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus padėkas.

  Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė įkurta 1947 m. Didžiosios Britanijos lietuvių sąjungos vardu. Jos įkūrėjas – lietuvis verslininkas Petras B. Varkala. Visą savo veikos gyvavimo laikotarpį JKLB skatino puoselėti lietuvišką kultūrą ir tapatybę, saugoti lietuvių kalbą. JKLB veikla neapsiribojo tik kultūrine veikla, nors meninės saviveiklos kolektyvai sėkmingai veikė visose lietuvių kolonijose, kur lietuviai būrėsi dainai, šokiui, teatrui. Per 70 savo gyvavimo metų JKLB kūrė fondus, rėmė Lietuvoje persekiojamus disidentus, žuvusiųjų Sibire ir Sausio 13-osios žudynėse nukentėjusiais šeimas, kovojant už Lietuvos Nepriklausomybę aktyviai dalyvavo Baltų Taryboje, Antibolševikinėje Tautų lygoje, Europiečių ryšių palaikymo grupėje, palaikė ryšius su Britanijos Parlamentu ir Lordų rūmais. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, suaktyvėjusi lietuvių emigracija į Jungtinę Karalystę įtakojo ir pokyčius lietuvių bendruomenėje. Ji tapo daug gausesnė, jaunesnė amžiumi, ieškanti naujų veiklos formų, siekianti į savo gretas pritraukti kuo daugiau įvairiose Jungtinės Karalystės vietose gyvenančių lietuvių. Šiuo metu bendruomenei vadovauja pirmininkė Dalia Asanavičiūtė.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180911URM1373.JPG

  „Globalios Lietuvos“ programos įgyvendinimą koordinuojanti Užsienio reikalų ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija, rugsėjo 11 dieną surengė jau antrą Lietuvos savivaldybių atstovams skirtą seminarą, kurio tikslas – aptarti savivaldybių vaidmenį siekiant įtraukti užsienio lietuvius į Lietuvos gyvenimą, stiprinti jų aktyvesnį įsitraukimą į regionų bendruomenes, pasidalinti patirtimi, iššūkiais ir pasiekimais.

  Ministerijos naujienos »
  su svietimo ministru.jpg

  Gruodžio pradžioje Airijos švietimo ministro Richard Bruton pristatytoje naujoje Airijos užsienio kalbų mokymo strategijoje 2017-2026 metams ir jos įgyvendinimo plane lietuvių kalba paskelbta viena iš 4 prioritetinių užsienio kalbų bendrojo lavinimo mokyklose.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_0278.JPG

  Gruodžio 2 dieną Šveicarijos sostinėje Berne vyko Lietuvos Respublikos ambasados Šveicarijos Konfederacijoje organizuota jaunųjų mokslininkų konferencija.

  Atstovybių naujienos »
  20171125_152945res.jpg

  Lapkričio 25 dieną Sankt Peterburge Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje buvo pašventinta atminimo lenta, skirta lietuvių literatūros klasiko, Sankt Peterburgo Dvasinės akademijos profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio atminimui.

  Konsulinės naujienos »
  DSC_0553.jpg

  Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasados Ankaroje iniciatyva įvyko pirmasis istorinis Turkijos lietuvių sąskrydis, kuriame dalyvavo apie 70 skirtinguose Turkijos regionuose (Ankaroje, Stambule, Izmire, Alanijoje, Antalijoje) gyvenančių lietuvių ir jų šeimos narių, užsienio reikalų viceministras Dairus Skusevičius ir kiti svečiai iš Lietuvos. Sąskrydžio dalyvius pasveikino Lietuvos ambasadorius Turkijoje Audrius Brūzga.

  Atstovybių naujienos »
  1118cikaga4.jpg

  Lapkričio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas dalyvavo Balzeko lietuvių kultūros muziejaus „Metų žmogaus“ apdovanojimo įteikimo ceremonijoje Čikagoje. Šis garbingas apdovanojimas buvo įteiktas lietuvių meno ansamblio „Dainava“ vadovui Dariui Polikaičiui už ženklų jo indėlį į lietuvių tautos bei kultūros puoselėjimą.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata