Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

LIETUVOS PILIEČIAI Į JAV GALĖS VYKTI BE VIZŲ

Sukurta 2008.10.17 / Atnaujinta 2008.10.20 08:20

G.Bushas ir A.BrūzgaLietuvos ambasadorių JAV Audrių Brūzgą spalio 17 dieną Vašingtone, Baltuosiuose rūmuose, priėmė JAV Prezidentas George W.Bushas, kuris informavo, kad nuo šių metų lapkričio mėnesio  į JAV vykstantiems Lietuvos piliečiams bus taikomas bevizis režimas.

Pokalbio su Lietuvos ambasadoriumi metu JAV Prezidentas dar kartą pasidžiaugė ypač gerais dvišaliais Lietuvos ir JAV santykiais ir informavo, kad Lietuva visiškai atitinka JAV vizų atsisakymo programoje (Visa Waiver Program) dalyvaujančioms šalims keliamus reikalavimus.

Bendromis Lietuvos ir JAV pastangomis vizų atmetimo procentą pavyko sumažinti nuo 40 % 2005 metais iki mažiau nei 10 % 2007 metais, t.y. iki skaičiaus, atitinkančio JAV keliamus reikalavimus dėl vizų atsisakymo.

„Vizų atsisakymo programa yra galingas instrumentas, kuriuo stiprinamas tautų pasitikėjimas ir draugystė. Dabar Lietuvos žmonėms „langas“ į JAV yra plačiai atvertas ir esu tikras, kad mūsų turistai ir verslininkai pajus šių pasikeitimų privalumus ir gerbs juos“, – pažymėjo ambasadorius A.Brūzga.

Be vizų į JAV galės vykti turizmo, verslo ar kitais asmeniniais tikslais vykstantys ir biometrinius pasus (išduotus po 2006 metų rugpjūčio 28 dienos) turintys Lietuvos piliečiai. Jie galės būti JAV ne ilgiau nei 90 dienų.

Į JAV vykstantys Lietuvos piliečiai, privalės naudotis Elektronine kelionių leidimo sistema (ESTA - Electronic System for Travel Authorization).

Nuo šių metų lapkričio mėnesio JAV vizų nebereikės septynių iš trylikos JAV vizų atsisakymo programoje dalyvaujančių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Vengrijos, Pietų Korėjos, Slovakijos – piliečiams.

Naujienlaiškio prenumerata