Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

Sukurta 2021.01.29 / Atnaujinta 2021.01.29 14:01
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu
   Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą „Liublino trikampio“ formatu

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvavo antrajame „Liublino trikampio“ formato susitikime, kuris dėl pandemijos vyko nuotoliniu būdu.

   Ministrai aptarė COVID-19 pandemijos valdymą ir pabrėžė būtinybę užtikrinti stabilų ir skaidrų vakcinų tiekimą. Susitikime taip pat aptarta saugumo padėtis regione – tebesitęsianti Rusijos agresija prieš Ukrainą ir nelegali Krymo aneksija, išreikšta parama Ukrainos iniciatyvai dėl tarptautinės Krymo platformos. Ministrai pabrėžė ir bendradarbiavimo su naująja JAV administracija svarbą.

   Diskusijoje apie šiemet vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą ministrai pažymėjo ilgalaikės Rytų partnerystės darbotvarkės būtinybę. „Tikimės bendros deklaracijos, kuri atspindėtų strateginę politikos reikšmę ir įvirtintų ambicingus bei perspektyvą brėžiančius šios politikos tikslus ateinančiam dešimtmečiui“, - pažymėjo G. Landsbergis.

   „Liublino trikampio“ susitikime taip pat aptarta padėtis Baltarusijoje. Diskusijoje dalyvavo ir Baltarusijos pilietinės visuomenės lyderė Sviatlana Cichanouskaja. Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro, Lietuva tvirtai remia Baltarusijos žmonių demokratinių pokyčių siekį dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų šiais metais bei poreikį išlaikyti spaudimą Aliaksandro Lukašenkos režimui.

   Susitikime ministrai taip pat aptarė tolesnio bendradarbiavimo planus, bendros istorinės atminties iniciatyvas ir sutarė tęsti koordinaciją „Liublino trikampio“ formatu. Kitą susitikimą planuoja rengti Lietuva.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20210224-WA0019.jpg

   Vasario 24 dieną, tęsdamas vizitą Ukrainoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir kitais aukštais šalies pareigūnais.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_0340.JPG

   Vasario 23 dieną ministras Gabrielius Landsbergis Kijeve susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba, Ukrainos ortodoksų Bažnyčios vadovu metropolitu Epifanijumi ir neteisėtai Rusijoje įkalintų Ukrainos piliečių artimaisiais.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
   .

   Vasario 8 dieną,  pirmojo vizito Lenkijoje metu ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lenkijos Seimo maršalka Elžbieta Witek ir užsienio reikalų ministru Zbigniewu Rau.

   Dvišaliai santykiai »
   Susitikimas su UA.jpg

   Vasario 4 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo nuotoliniame susitikime su Ukrainos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasyliu Bodnaru. Pokalbyje aptartos Lietuvos ir Ukrainos dvišalės darbotvarkės aktualijos, Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos santykiai, bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose klausimai.    

   Dvišaliai santykiai »

   Sausio 29 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Ukrainos ir Lenkijos kolegomis Dmytro Kuleba ir Zbigniewu Rau dalyvaus „Liublino trikampio“ formato vaizdo konferencijoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   P1400349.JPG

   Gruodžio 16 dieną Lietuvos konsulato Seinuose (Lenkija) vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas Balstogėje susitiko su Palenkės vaivada Bohdanu Paszkowskiu. Susitikimo dalyviai pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Lenkijos santykiais, aptarė Palenkės vaivadijos ir Lietuvos pasienio regiono savivaldybių tolesnio bendradarbiavimo bei Suvalkų lietuvių švietimo ir kultūros centro plėtros perspektyvos klausimus.

   Atstovybių naujienos »